Impreza Halloween dla dzieci


Imprezy Halloween dla dzieci

Imprezy Halloween dla dzieci

Zaplanuj Holloween’ową imprezę nie z tego świata dla swojego małego czarnoksiężnika lub czarownicy podążając za naszymi wskazówkami. Połączyliśmy kilka podstawowych pomysłów na przyjęcie z paroma sugestiami dotyczącymi organizacji prawdziwie upiornych dekoracji, jedzenie i zabaw, które na pewno zelektryzują wszystkie upiorki i duszki na twojej zabawie.


Halloween w klasie (instrukcja dla nauczycieli)

Prawie wariujesz próbując urządzić perfekcyjne szkolne Halloween? Możemy cię przed tym uchronić! Zebraliśmy różnorodne pomysły na zabawne dekoracje, przekąski i zabawy dla dużej skali wieku i rozmiaru klasy, więc możesz wybrać idealną kombinację dla swojej grupy.


Przygotowania

Przy planowaniu klasowej zabawy miej na uwadze następujące rzeczy:

1. Liczbę uczniów w klasie – Jeśli uczysz grupę 12-osobową lub większą rozważ utworzenie kilku „stacji” z zabawami i grami, tak by przy każdej mogła zatrzymać się określona liczba dzieci, dzięki czemu łatwiej będzie ci nad nimi zapanować.
2. Wiek dzieci – Oczywiście niektóre zabawy mogą być bardziej odpowiednie od innych, zależy to od wieku dzieci i ich umiejętności. Rozważenie tej kwestii jest bardzo ważne jeśli chodzi o robótki ręczne. Dzieci w wieku przedszkolny powinny otrzymać zadania, które nie będą zbyt skomplikowane dla mały rączek lub które nie wymagają używania niebezpiecznych dla nich przyrządów.
3. Długość zabawy – Dla dwugodzinnego przyjęcia możesz zaplanować jedną wspólną zabawę, parę robót ręcznych i przystanek z grą. Dobrze jest też wliczyć w to 30 minutową przerwę na jedzenie i paradę kostiumową.
4. Wielkość miejsca zabawy – przed wyborem zabaw i gier, zastanów się ile miejsca jest do nich potrzebne i porównaj to z tym ile miejsca jest dostępne dla ciebie i twoich podopiecznych.

Gdy już rozważysz te punkty i wybierzesz odpowiednie aktywności nadejdzie czas na poinformowanie rodziców o zabawie. Ty lub wychowawca klasy na minium dwa tygodnie przed imprezą powinniście rozdać dzieciom karteczki dla rodziców z informacjami na jej temat, zwłaszcza jeśli potrzebujesz by rodzice wsparli cię:
1. Finansowo, by pokryć koszty zabawy.
2. W przygotowaniu jedzenia, zabawa, dekoracji.
3. W czasie samej zabawy przy pilnowaniu dzieci.

Kolejno ustal kolejność zabaw i upewnij się, że masz co najmniej jedną grę lub zabawę w zanadrzu, w razie gdyby pozostał ci ekstra czas do wypełnienia. Może to być coś tak prostego jak konkurs na najstraszniejszą minę, w którym dzieci po kolei wychodzą na środek klasy i prezentują swoją najstraszniejszą miną lub najbardziej upiorny dźwięk.
Aby skończyć przygotowania do zabawy przeczytaj swoją listę wybranych gier i zabaw, określ jakie produkty będziesz do nich potrzebować i zbierz je wszystkie.


Imprezy Halloween

Dekoracje i Gry

Pomysły na dekoracje klasy

Użyj naszego wzoru nietoperza by wyciąć nietoperze z czarnego brystolu. Porozwieszaj je po klasie przy pomocy nici lub wstążek. Rozwieszenie ich na różnych wysokościach i w grupach pomoże w stworzeniu wrażenie, że latają. Szczególną uwagę przy rozwieszaniu wyciętych ozdób poświęć miejscom, w którym będą one poruszane przez przepływ powietrza(np. Przy oknach lub wentylacji).
Jeśli chcesz zablokować dostęp do pewnych obszarów klasy lub schodów, użyj sztucznych pajęczyn by je oddzielić. Możesz je zrobić z włóczki lub też kupić gotowe. Przyczep „pajęczynę” w sześciu miejscach dookoła przejścia używając pinesek i taśmy klejącej.
Do powycinanych dyń zamiast świeczek wsadź świetliki łamane. Zmieni to je w „głowy” nie z tej ziemi i dodatkowo zapewni bezpieczną zabawę dzieciom.
Skręć razem pomarańczowe i czarne lub purpurowe, zielone i pomarańczowe serpentyny i rozwieś je dookoła klasy. Możesz też powiesić w drzwiach dłuższe pasma serpentyn, tworząc z nich kurtynę, którą goście będą musieli pokonać przed wejście na zabawę.
Słodycze podaj w plastikowych wiaderkach o kształtach dyń lub kociołków. Dodaj do nich małe, plastikowe pajączki jako upiorną niespodziankę.
Kup syntetyczne pajęczyny, które można rozłożyć w każdy zakamarek: na stole, na oknie lub na krzakach przed budynkiem.
Użyj pisaków do narysowania upiornych twarzy na balonach.


Pomysły na klasowe gry i zabawy

Poproś uczniów o przyjście na zabawę w przebraniu. Najstraszniejsze, najgłupsze i najbardziej kreatywne kostiumy nagródź!
Wypełnił szklany słoik cukierkami po czym daj gościom zgadywać ile ich jest w środku. Ten kto poda liczbę najbardziej zbliżoną do faktycznej liczby cukierków, wygrywa słoik!

Zagraj w Polowanie na słodycze

Co będziesz potrzebować:
- paru kopii Listy Szukanych Słodyczy, jedna na jedną osobę
- małe torebki zapakowanych słodyczy, wymienionych na wyżej wspomnianej liście
- puste torebki, jedna na osobę
- ołówków i długopisów, po jednym na osobę
- małej nagrody

Przygotowanie:
- zbierz wszystkie zapakowane słodycze i pomieszaj je
- ukryj słodycze w ogrodzie lub na boisku szkolnym
- upewnij się, że miejsce jest bezpieczne dla dzieci

Wskazówka: Jeśli planujesz tą zabawę w upale, dobrym pomysłem jest zamrozić słodycze zanim gra się zacznie. Uchroni to je przez roztopieniem się w słońcu. By utrudnić grę, użyj mniejszej ilości słodyczy, na przykład, jeśli dzieci muszą znaleźć paczkę gum, schowaj na polu gry jedynie dwie lub trzy paczki gum.

W czasie zabawy:
1. Rozdaj każdemu po jednej Liście Szukanych Słodyczy i torebce.
2. Wyjaśnij dzieciom, że muszą zebrać tylko te słodycze, które znajdują się na liście. Dzieci z innymi słodyczami zostaną zdyskwalifikowane.
3. Pierwsza osoba, która zbierze wszystkie słodycze z listy i przyniesie je do ciebie wygrywa nagrodę.
4. Po zakończonej grze poproś dzieci by poszukały na polu pozostałych słodyczy, które będą mogły zabrać dla siebie.


Filmy Halloween przyjazne dla dzieci

Góra czarownic
Scooby Doo i Wyspa Zombie
Straszny Dom
Potwory i Spółka
Kacper


Gry i Zabawy

Łowienie Jabłek

Co będziesz potrzebować:
- dużej metalowej lub plastikowej wanienki
- co najmniej jednego jabłka na osobę

Przygotowanie:
Wypełnił wanienkę zimną wodą i wsadź do niej jabłka.

W czasie zabawy:
Z rękoma związanymi z tyłu, gracze po kolei próbują wyłowić jabłko z wanienki przy pomocy zębów. Gracze mogą łowić jabłka razem (wygrywa ten kto pierwszy jakieś wyciągnie) lub pojedynczo (wygranym zostaje ten, kto najszybciej wyciągnie jabłko).


Halloween’owe kolorowanki

Każde dziecko to uwielbia!


Konkurs na najstraszniejsze straszydło

Przetestuj kreatywność i szybkość twoich podopiecznych!

Co będziesz potrzebować:
- 4 miotły
- różne stare ubrania, czapki, poszewki, gazety, szaliki i puszki

W czasie zabawy:
1. Podziel gości na cztery grupy i każdej daj miotłę.
2. Rozłóż na stoliku wszystkie stare ubranie, czapki itp.
3. Poinformuj gracz, że będą mieć 15 minut na stworzenie straszydła z miotły i rzeczy ze stolika.
4. Nagródź najlepsze, najstraszniejsze, najbardziej kreatywne pomysły, a następnie wszystkie strachy ustaw przed salą by każdy mógł je podziwiać.


Papierowe Maski

Co potrzebujesz:
- nożyczki
- 1 talerzyk papierowy na osobę
- zszywacz
- 1 tubę papierową na gościa (np. od ręczników papierowych)
- kolorowe wycinanki
- klej
- pisaki, farby i kredki

W czasie zabawy:
Pozwól dzieciom stworzyć własną halloween’ową maskę! Najlepsze maski nagródź.


Halloween Planowanie i Zaproszenia

Co potrzebuję do zabawy Halloween’owej?
Oprócz podstawowych ozdób Halloween’owych, takich jak talerzyki, kubeczki, serwetki i dekoracje, może też przygotować rzeczy takie jak:
- filmy Halloween przyjazne dla dzieci: Kacper, Straszny Dom, Potwory i Spółka, Wallace&Gromit Klątwa Królika, Góra Czarownic
- halloween’ową muzykę z dreszczykiem (polecamy soundtracki z horrorów)
- sztuczne pajęczyny, plastikowe pająki, szkielety i nietoperze
- plastikowy kociołek wypełniony słodkościami
- wycięte dynie
- kostiumy Halloween

Halloween’owe zaproszenia
Zaproszenia mogą być bardzo proste lub złożone, jedyny limit to twoja wyobraźnia! Jeśli masz czas by samemu zrobić zaproszenie, pod spodem znajdziesz parę pomysłów do wypróbowania:
- zaproszenia duszki – Rozłóż na stole białą chusteczkę. Dookoła jej brzegów napisz wszystkie informacje o przyjęciu, pamiętaj aby środek chusteczki pozostał czysty. Gdy skończysz, owiń chusteczkę dookoła lizaka(zapisaną stronę do zewnątrz). Zawiąż kokardką na górze patyczka i domaluj czarnym markerem oczy.
- dyniowe zaproszenia – Wytnij małą dziurkę w zwykłym zaproszeniu i przywiąż je czarną lub pomarańczową wstążeczką do małej dyni.
- słodkie zaproszenia – Ukryj wypisane zaproszenia w małych słoiczkach wypełnionych słodyczami.


Dekoracje i Jedzenie

Dekoracje

Jeśli chcesz przekształcić miejsce przyjęcia w nawiedzoną przystań, która nie tylko przerazi ale i oczaruje wszystkich gości, wypróbuj parę z tych pomysłów:
Zrób sztuczną mgłę! Napełnij wiadra do połowy zimną wodą i dodaj suchego lodu. Wody powinno być tyle, by zakryła lód, odpowiednie proporcje to 2 miarki wody do 1 miarki lodu. Cieplejsza woda wytworzy gęstszy dym, który niestety zniknie dość szybko. Chłodniejsza woda da nieco cieńszą mgłę, jednak ta utrzyma się dłużej. Rozstaw wiadra dookoła miejsca zabawy, upewniając się, że dzieci nie będą miały do nich dostępu.
Nadmuchać kilka białych balonów helem. Każdy balon zakryj białym prześcieradłem na którym czarnym markerem narysuj oczy i usta. Pozwól swoim „duszkom” latać nad miejsce zabawy. Dla bardziej magicznego efektu, przed nadmuchaniem wsadź w każdy balonik łamanego świetlika.
Stół nakryj czarnym lub pomarańczowym obrusem i wybranymi, przerażającymi ozdobami, takimi jak plastikowe pająki, robale, szczury i czaszki.
Kartony po butach oklej czarnym lub pomarańczowym papierem, a wnętrze każdego pudełka podszyj czerwonym materiałem. Połóż w środku plastikowe lub gumowe szkielety i rozstaw „trumny” dookoła miejsca zabawy.
Stwórz swoje własne ozdoby na okna wycinając sylwetki kotów, nietoperzy, dyni, pająków z czarnego papieru lub filcu. Wycinanki przyklej do okna, które następnie całe zakryj białym papierem lub prześcieradłem. Upewnij się, że białe przykrycie zakrywa okno całkowicie. Umieść na parapecie świeczniki lub inne źródło światła, by kształty były widoczne z ulicy.
Zakup czarne neonowe żarówki i zamontuj je na sali. Stworzy to upiorny połysk i sprawi, że białe przedmioty zaczną świecić jak prawdziwe duchy.


Dekoracje i Jedzenie

Halloween’owe jedzenie i przepisy

Halloween’owe menu powinno być przygotowane z dość dużym wyprzedzeniem czasu przed imprezą. Można podać proste posiłki, które będą pasować do tematu albo jeśli masz czas, stworzyć kilka wyjątkowych smakołyków, na punkcie których znajomi twojego dziecka oszaleją.

Podaj przekąski w Hallowen’owych kolorach, takie jak kawałki pomarańczy, Cheetosy, małe marchewki, kostki sera, czarne lukrecje i jeżyny.
Użyj Halloween’owych form na ciasteczka by wyciąć kanapki. Możesz też użyć tych kształtów by wyciąć dynie z pomarańczowego sera i duszki i czaszki z białego sera, które później możesz podać z krakersami.
Owiń część parówki koktajlowej w cienkie plastry placków do tortilli. Na jednym końcu zrób z ketchupu paznokieć. Nazwij to „potwornymi paluchami”.


Przerażające, pełzające babeczki

Na specjalną słodką niespodziankę, upiecz każdemu z gości po przerażającej babeczce! Co będziesz potrzebował:
- 1 czekoladowa babeczka na gościa
- czekoladowy lukier
- czekoladowa posypka
- czerwone skittlesy
- czarne żelki lukrecjowe

Jak ją wykonać?
1. Zamróź babeczki z polewą czekoladową.
2. Posyp górę babeczki czekoladową posypka, by wyglądała jakby była owłosiona.
3. Połóż na środku dwa czerwone skittlesy, które posłużą za oczy.
4. Z lukrecjowych żelków wytnij po osiem kawałku na babeczkę. Będą one nogami. Każdą z „nóg” zegnij w połowie. Jeden koniec kawałka wepchnij w babeczkę (po cztery po każdej stronie).
5. Podaj i podziwiaj reakcję gości!


Duch na Patyczku

Żeby zrobić 10 duchów na patyczku, będziesz potrzebować:
- blaszki wyłożonej papierem do pieczenia
- drewniany patyczek
- żaroodporne naczynie
- 0,5 kg kawałków białej czekolady
- 5 bananów przeciętych wzdłuż na pół
- 10 patyczków po lodach
- cukierki, rodzynki lub innej smakołyki, które mogą posłużyć w formowaniu twarzy duszków

Gdy zbierzesz już wszystkie potrzebne rzeczy i składniki, działaj zgodnie z poniższą instrukcją:
1. Umieść białą czekoladę w naczyniu żaroodpornym i podgrzej, tak aby się stopiła.
2. Przemieszaj roztopioną czekoladę. Jeśli wciąż są w niej całe kawałki, podgrzej ją ponownie.
3. Gdy biała czekolada będzie całkowicie roztopiona, wyjmij ją z piekarnika i odstaw na moment by ostygła. Powinna być tylko lekko ciepła.
4. Obtocz kawałki bananów w czekoladzie.
5. Rozłóż banany na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
6. Użyj słodyczy, rodzynek lub innych dekoracji by stworzyć duszkom twarze. Bardzo ważne jest by zrobić to póki czekolada jeszcze nie wyschła.
7. Przystrojone banany wsadź do lodówki na minimum 20 minut.
8. Wbij patyczek w spód każdego banana.
9. Gotowe!


Tort Duchy na Cmentarzu

Będziesz potrzebować:
- biszkopt
- czekoladową polewę
- wafelki czekoladowe
- duży woreczek z suwakiem
- kilka okrągłych ciastek
- bitą śmietanę
- cukierki w kształcie dyni

Gdy zbierzesz już wszystkie potrzebne rzeczy, podążaj za poniższą instrukcją:
1. Pokryj biszkopt czekoladową polewą.
2. Wafelki czekoladowe wsadź do woreczka z suwakiem,zamknij go i zgnieć je.
3. Posyp oblany polewą biszkopt okruszkami wafelków.
4. By zrobić nagrobki, powciskaj kilka okrągłych ciasteczek w tort, tak by połowa każdego ciasteczka wystawała ponad biszkopt.
5. Z bitej śmietany zrób duszki. Wystarczy wycisnąć jej trochę z tubki w paru miejscach lub nałożyć łyżeczką.
6. Dodaj cukierki w kształcie dyni jako dodatkową dekorację.


Lodowe lampiony z dyni

Będziesz potrzebować:
- po jednej pomarańczy na gościa
- nóż lub czarny marker
- lody waniliowe i lub sorbet pomarańczowy
- blaszkę

Przygotowanie:
1. W każdej pomarańczy wytnij okrągły otwór.
2. Wydrąż pomarańcze, usuwając z nich cały miąższ.
3. Za pomocą noża w każdej pomarańczy wytnij twarz lub po prostu narysuj ją za pomocą markera.
4. Każdą pomarańczę wypełnij lodami waniliowymi i/lub sorbetem pomarańczowym. Jeśli wyciąłeś twarz w pomarańczach, uważaj by lody ne wyciekły przed otwory.
5. Wycięte wcześniej wieczka nałóż z powrotem na pomarańcze.
6. Przełóż pomarańcze na blaszkę i wsadź do zamrażalki i gotowe!


Pomysły na prezenty:

Podziękuj swoim gościom za wspólną zabawę, wręczając im zabawne torebki prezentowe, takie jak:
- plastikowe wiaderka w kształcie dyni, które możesz wypełnić cukierkami, sztucznymi pająkami, łamanymi świetlikami, kolorowymi lizakami i wieloma innymi
- różnorodne czapki (cowboyska, hełm strażacki, kapelusz czarownicy), które również możesz wypełnić łakociami

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-27
super
2021-12-26
Polecam!
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-27
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Gorąco polecam.
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
pixel