Pomysły na roczek dziecka


Roczek dziecka

Roczek dziecka

Bądźmy szczerzy, pierwsze urodziny dziecka to święto wyprawiane bardziej dla rodziny i przyjaciół niż dla samego brzdąca. Jednak gdy za jakiś czas wspólnie wrócicie do tej odległej uroczystości, twój mały synek lub mała córeczka przeżyją ten dzień ponownie. Planowanie tego wyjątkowego święta nie musi być tak niesforne jak twój maluszek! Jesteśmy tu by pomóc w przygotowaniu pierwszych urodzin twojego dziecka.


Dla małych księżniczek

Mówi się, że dziewczynki są z cukru i ze wszystkiego co miłe i słodkie, a więc najlepszym sposobem na uczczenie jej pierwszych urodzin jest wydać imprezę pełną słodyczy i falbanek. Użyjcie pastelowych kolorów, koronek, kwiatków i mnóstwo brokatu by pokazać wszystkim, że to wasza mała księżniczka.

Jej osobowość właśnie zaczyna się pokazywać, więc zapewne zachęci to Was do odwiedzenia kategorii z cukrowymi akcesoriami do wypieków.


Dla małych rycerzy

Twój mały kolega prawdopodobnie dopiero zaczyna samodzielnie się poruszać, co oznacza że próbuje dotknąć wszystko co napotka na swojej drodze. Prawdopodobnie ma też swoją ulubioną zabawkę lub postać, które możesz wykorzystać przy organizowaniu jego pierwszej urodzinowej imprezy. Nie ważne czym się interesuje, od sportu do zabaw na podwórku, nie można zaprzeczyć, że twojego maluszka rozsadza energia. Pokaż jego charakter używając intensywnych kolorów, zabawnych gier i oczywiście nie zapomnij o torcie!


Upominki i prezenty

Nie ważne czy twoi goście są małymi szkrabami, czy jest to paczka twoich przyjaciół, każdy uwielbia słodkie upominki. Jednak gdy planujesz coś tak wyjątkowego jak pierwsze urodziny, mogą one umknąć twojej uwadze. Szczęśliwie dla ciebie, zajęliśmy się i tym punktem twojej imprezy. Możesz przygotować sprytne i własnoręcznie robione specjały dla twoich gości lub możesz kupić już gotowe zestawy. To nie wszystko! Jeśli chcesz, możesz sam spersonalizować zamawiane gadżety by twoje przyjęcie stało się wydarzeniem którego nikt nie zapomni!


Gry i zabawy

Wiemy, że najlepszy moment w czasie każdych pierwszych urodzin to ten, w którym gość honorowy zabiera się za jej lub jego własny tort urodzinowy. Niektórzy z nas może nawet po cichu liczą na to, aby zabawa tortem była odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek... Jednak ty nie zapomnij o zapewnieniu twoim gościom rozrywki gdy tort zostanie już zneutralizowany. Możesz wykorzystać do tego kreatywne tworzenie upominków, które twój maluch otrzyma gdy nieco podrośnie lub dosłownie poruszyć swoich gości przeróżnymi grami ruchowymi, możliwości jest mnóstwo!


Pomysły na zabawy

Przywódca Zespołu

Wyreżyseruj muzyczną paradę z tobą i solenizantem na czele!

Co będziesz potrzebować:
- muzyczny instrument rozmiarowo odpowiedni dla twojego maluszka ( taki jak zabawkowa gitara, tamburyn, harmonijka, cymbałki lub zabawkowa perkusja)
- przyjazną dla dzieci muzykę

W czasie zabawy:
1. Ustaw dzieci w linii (mniejsze maluchy mogą być trzymane przez rodziców).
2. Daj każdemu dziecku instrument do grania.
3. Poprowadź zespół w kółeczko pokazując wszystkim by grali do puszczanej przez ciebie muzyki.
4. Zacznij z solenizantem na czele parady, a po minucie zmień liderów.
5. Upewnij się, że każdy miał okazję by być liderem!


Skaczące fasolkowe woreczki

Ile woreczków twoje dziecko jest w stanie rzucić do celu?

Co będziesz potrzebować:
- kilka skarpetek
- fasolę
- plastikowe wiaderko lub coś podobnego co posłuży za cel

Przygotowanie:
1. Przygotuj parę fasolkowych woreczków ( wypełnij skarpetki suchymi fasolkami po czym mocno je zawiąż, tak by fasolki nie uciekały w czasie zabawy).
2. Ustaw plastikowe wiaderko lub inny pojemniczek który będzie celem.

W czasie zabawy:
1. Pokaż dziecku jak rzucić fasolkowymi woreczkami do celu lub po prostu podejdź i wrzuć woreczek do środka.
2. Upewnij się, że każde dziecko jest zwycięzcą przez pozwolenie podejść im tak blisko celu by mogły trafić do pojemniczka. W końcu nie o rywalizację tu chodzi, a o dobrą zabawę wszystkich gości!


Urodzinowy ogród!

Zasadź ogród który będzie kwitł każdego roku na urodziny twojego dziecka!

Na pierwszych urodzinach twojego dziecka zasadź drzewo lub kwiatka, które będą zakwitać co roku w okolicach tego wyjątkowego dnia. Możesz oznaczyć roślinkę etykietką lub jakimś znaczkiem, wedle własnego uznania. Zabawa będzie jeszcze lepsza, jeśli co roku będziecie fotografować waszą roślinkę i oglądać jak rośnie!

Dla dziecka urodzonego zimą zasadź ostrokrzew, kwitnący jaśmin lub krokusa.
Dla dziecka urodzonego wiosną zasadź cebulki kwiatów takich jak żonkile, lilak pospolity lub drzewko piwonii.
Dla dzieci urodzonych latem zasadź róże, irysy lub hortensje
Dla dzieci urodzonych jesienią zasadź powojnika, klon japoński lub lagerstremie


Rosnący wykres

Stwórz tradycję!

Stwórz tradycję corocznego zaznaczania wzrostu twojego dziecka na ścianie, której nie planujesz malować przez najbliższych parę lat lub na arkuszu papieru, który będziesz wyjmował co roku w urodziny twojej pociechy. Lub, wypróbuj coś nietradycyjnego! Na przykład, w każde urodziny rób swojemu dziecku zdjęcie z jego/jej ulubioną maskotką lub zegarem pokazującym godzinę o której się urodził/urodziła. Z upływem czasu zabawnie będzie oglądać jak ulubiona zabawka lub inny przedmiot maleją w porównaniu z twoim dzieckiem.


Urodzinowe życzenia

Parę ciekawych pomysłów na urodzinową tablicę życzeń dla twojego dziecka!

Roczek to idealna okazja na założenie albumu pokazującego jak szybko rośnie twoje dziecko! Kup lub samemu zrób gruby album który będziesz uaktualniać co każde urodziny. Zamieszczać w nim będziesz zdjęcia, rysunki twojego dziecka i podpis każdego kto będzie obecny na urodzinowych przyjęciach. Możesz również zamieszczać w nim kopie zaproszeń i listy prezentów, które twoja pociecha otrzymała. Urodzinowy album uaktualniaj tak długo, aż twoje dziecko będzie wystarczające duże by przejąć ten obowiązek.


Urodzinowe opowieści

Poproś członków swojej rodziny by również wzięli udział w opowiadaniu bajek!

1. Poproś swoją najbliższą rodzinę i przyjaciół by przynieśli ulubione bajki swoich dzieci na urodziny twojego malucha.
2. Ustaw kamerę w pomieszczeniu.
3. Poproś każdą rodzinę by odczytali przed kamerą przyniesioną ze sobą bajkę.
4. Po przeczytaniu wszystkich książek, stwórz z nagrania specjalne DVD które twoje dziecko później będzie mogło odtworzyć!


Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-20
Polecam.
2021-12-28
byłam mile zaskoczona szybkością realizacji zamówienia
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
byłam mile zaskoczona szybkością realizacji zamówienia
2021-12-26
Polecam!
pixel