Przyjęcie dla miłośników zwierząt


Przyjęcie zwierzęta

Chcesz urządzić swojemu małemu miłośnikowi zwierząt urodziny właśnie w tym stylu, ale nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy ci! Ten dział pełen jest soczystych pomysłów na dekoracje, jedzenie, gry i zabawy w prawdziwie zwierzęcym stylu. Nie ważne czy planujesz wyprawić urodziny w domu, w zoo czy oceanarium, ten przewodnik i tak ci sie przyda!


Planowanie i Zaproszenia

Co potrzebuję na przyjęcie?

Oprócz podstawowych materiałów takich jak talerzyki, kubki, serwetki, możesz również zaopatrzyć się w:
- Żywego kucyka do przejażdżek
- Mnóstwo pluszowych zwierzaczków
- Balonów w kształcie zwierzątek
- Kostiumów i masek zwierząt
- Filmów i bajek, w których bohaterami są zwierzaki (Gdzie jest Nemo?, Księga Dżungli, Król Lew)

Zaproszenia

Zaproś gości do zoo, oceanarium, na farmę lub do własnego domu aby uczcić urodziny twojej pociechy. Możesz stworzyć zaproszenia własnoręcznie, wykorzystując do tego zamieszczone poniżej pomysły. Jeśli jednak nie masz wystarczająco czasu, może kupić gotowe zaproszenia.
Do zwykłego zaproszenia dołącz małą figurkę zwierzątka, lub inny produkt ze zwierzętami (np. maskę, lub pocztówki ze zwierzakami).
Do zaklejenia koperty użyj naklejek ze zwierzętami.
Zabierz swoje dziecko do zoo i wspólnie zróbcie zdjęcia jego ulubionym zwierzakom. Wydrukuj zdjęcie, a na ich odwrocie napisz szczegóły dotyczące przyjęcia.
Poproś swoje dziecko, aby narysowała obrazek swojego ulubionego zwierzątka. Zeskanuj obrazek i edytując go dodaj do niego informacje na temat przyjęcia. Gotowy obrazek wydrukuj, dołącz do niego urodzinową trąbkę pasującą do motywu przyjęcia i osobiście dostarcz zaproszenia do adresatów.
Dołącz do zaproszeń maski zwierząt. Poproś gości, aby założyli je na przyjęcie.
Użyj pieczątek i naklejek ze zwierzętami do ozdobienia swoich zaproszeń.


Dekoracje i Jedzenie

Dekoracje i Jedzenie

Dekoracje

Ulubione zwierzaki twojego dziecka mogą być świetnym źródłem inspiracji do stworzenia odlotowych dekoracji! Wykorzystaj motyw lasu deszczowego, oceanu, farmy lub dżungli do stworzenia wyjątkowych ozdób. Możesz też skorzystać z naszych pomysłów:
- Powieś pod sufitem zielone i niebieskie serpentyny, które będą przypominać liany. Dobrym pomysłem jest też ustawienie w pomieszczeniu sztucznych roślin. Im ich więcej tym lepiej.
- Porozstawiaj po pomieszczeniu figurki i maskotki w kształcie zwierząt. Później możesz użyć ich jako drobnych upominków, które goście wezmą ze sobą do domu.
- Wybierz dla każdego gościa inne zwierzątko, którym będzie w czasie przyjęcia. Możesz przygotować ogony i maski, które goście będą mogli założyć, aby lepiej wczuć się w przypisaną im postać.
- Użyj balonów z motywem zwierząt i materiałów w zwierzęce wzory (takie jak centki czy paski), żeby udekorować pokój. Materiały świetnie nadadzą się do przyozdobienia krzesła solenizanta/solenizantki.
- Przy miejscu solenizanta/solenizantki ustaw napis „Król/Królowa dżungli”
- W tle włącz odgłosy lasu bądź dżungli.
- Przy stole z jedzenie ustaw znak głoszący „Proszę nakarmić zwierzątka!”

Jedzenie

Każdy wie, że dzikie zwierzaki muszą jeść! Oprócz pizzy, hamburgerów, hot-dogów i nuggetsów, możesz zaskoczyć swoich gości specjalnymi daniami, takimi jak:
- Świnki w mundurkach: Z surowego ciasta wykrój małe trójkąciki, które owiń dookoła parówek. Wstaw je do piekarnika rozgrzanego do temperatury 220 stopni na około 20-30 minut. Jeśli chcesz, możesz dodać do parówek ser, kładąc go na ciasto i dopiero wtedy owijając parówki.
- Bananowe lody: Banany poprzekrajaj na pół. W pokrojone kawałki wsadź patyczki od lodów. Zamocz banany w roztopionej czekoladzie, następnie obtocz je w orzeszkach i wsadź do lodówki, aby czekolada zaschła.
- Zwierzęce przekąski: Podaj krakersy w kształcie zwierzątek.
- Do szklanki typu long ponalewaj owocowych smoothie. Udekoruj szklanki dodając do nich zakręcone słomki.
- Użyj foremek do ciasteczek w kształcie zwierząt, aby przygotować kanapki i ciasteczka o zabawnych kształtach pasujących do motywu przyjęcia.

Tort
Zamiast dużego tortu podaj mniejsze babeczki. Każdą z babeczek udekoruj tak, aby przypominała jakieś zwierzątko.
1. Przygotuj ciasto do babeczek używając swojego ulubionego przepisu.
2. Kup gotową polewę lub przygotuj ją samemu.
3. Polewę rozlej do kilku misek, a następnie zabarw na różne kolory używając do tego barwnika spożywczego.
4. Przystrój babeczki używając polewy, posypek, słodyczy. Oczy zwierzaczków możesz zrobić z M&M’sów, a uszy z ciasteczek lub herbatników!


Torebki prezentowe

Torebki prezentowe

Wyślij gości do domu z drobnymi upominkami, aby podziękować im za wspólną zabawę. Przygotuj torebki prezentowe z motywem zwierząt i wypełnij je gadżetami takimi jak:
- Słodycze
- Naklejki i kolorowanki
- Małe pluszaki/breloczki do kluczy
- Figurki zwierzątek


Gry i Zabawy

Wyścig królików

Przygotowanie:
Zaznacz linię startu i mety w odpowiedniej odległości od siebie (długość trasy dostosuj do wieku graczy).

W czasie zabawy:
1. Podziel dzieci na 2 lub 3 drużyny z taką samą ilością graczy w każdej.
2. Gdy powiesz „start”, pierwszy „króliczek” z każdej drużyny musi przekicać do mety i z powrotem na linię startu. Nie wolno biegać! Zawodnik, który spróbuje biec zamiast kicać, wraca na linię startu i rozpoczyna od początku.
3. Gdy pierwszy zawodnik ukończy trasę, wyrusza kolejny zawodnik z drużyny, aby dokicać do mety i z powrotem.
4. Gra toczy się dopóki któraś z drużyny nie przekica całej trasy. Pierwsza drużyna, która ukończy wyścig, wygrywa.


Pluszowe Zoo

Poproś gości, aby na przyjęcie przyszli ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przed rozpoczęciem przyjęcia stwórz kilka stacji, przy których odbywać będą się różne aktywności, takie jak:
- Sklep z obrożami: Przy tej stacji goście tworzą wyjątkowe obroże dla swoich pluszaków, używając do tego wstążeczek, kawałków materiału, chustek, apaszek itp.
- Weterynarz: Niech każde dziecko dokładnie przebada swojego zwierzaczka, używając do tego zabawkowego zestawu małego lekarza. Możesz też ustawić przy stacji wagę, na której dzieci będą mogły zważyć swoje pluszaki.
- Zwierzaczkowe SPA: Pozwól gościom udawać że kąpią i czeszą swojego pluszaka. Poustawiaj kilka pustych butelek po szamponach, balsamach i odżywkach, przygotuj małą miskę, lub wanienkę i kilka ręczników. Pamiętaj, że dzieci mają tylko udawać, że myją swoją zabawkę, więc nie nalewaj do wanienki wody. - Dobrym pomysłem będzie przygotowanie również kilku ozdób do włosów, takich jak spinki i frotki, którymi dzieci przystroją swoje zabawkowe zwierzaczki.
- Gdy wszyscy już przejdą przez wszystkie przygotowane stacje, urządźcie mały pokaz. Niech każde dziecko wyjdzie przed grupę i przedstawi swojego pluszaka, opowiadając o nim kilka słów.


Ośmiornicowy Berek

Przygotowanie:
1. Przed przyjęciem zaznacz dwie linie równoległe do siebie.
2. Odległości linii od siebie powinna być zależna od wieku uczestników. Dla starszych dzieci przygotuj większe pole, dla młodszych – mniejsze.

W czasie zabawy:
1. Wybierz jednego gracza, który będzie „ośmiornicą” i ustaw go pomiędzy zaznaczonymi wcześniej liniami.
2. Reszta graczy jest „rybkami” i ustawia się za jedną z linii.
3. Gra rozpoczyna się, gdy osmiornica powie „Płyńcie rybki”.
4. Na to hasło wszystkie rybki muszą spróbować „przepłynąć ocean” i dostać się za równoległą linię nie dając się złapać ośmiornicy.
5. Jeśli ośmiornica dotknie którąś z rybek, rybka zostaje jednym z ramion ośmiornicy i pomaga jej w łapaniu pozostałych rybek.
6. Gra toczy się dopóki nie pozostanie tylko jedna rybka.
7. Ostatnia rybka w następnej rundzie staje się ośmiornicą.


Hipcie w błocie

Gra odbywa się na tych samych zasadach co Gorące krzesełka, z tą różnicą, że zamiast krzesełek używa się brązowego koca lub innego przedmiotu, który będzie podobny do błota (ciemny materiał, brązowy kawałek brystolu). Gdy muzyka gra małe hipcie spacerują przechodząc przez „błotko”. Gdy muzyka ucichnie, każdy hipcio, który znajduje się poza „błotkiem” odpada. Pamiętaj, aby zmniejszać błotko wraz ze zmiejszającą się liczbą graczy.


Stojące Flamingi

Cel gry:
Celem gry jest zebranie przed drużynę jak największej liczby punktów. Punkty przyznawane są w każdej rundzie dla dłużej stojącego „flaminga”.

Jak grać:
1. Podziel dzieci na dwie równe drużyny.
2. Każda drużyna wybiera swojego reprezentanta, który będzie flamingiem.
3. Wybrani reprezentanci stają na jednej nodze i starają się wytrzymać jak najdłużej.
4. W tym samym czasie członkowie drużyn przeciwnych starają się rozproszyć przeciwników.
5. Gracz, który dłużej utrzyma równowagę zdobywa dla swojej drużyny punkt.
6. Gra kończy się gdy wszyscy gracze pełnili już rolę flaminga.
7. Drużyna z największą ilością punktów wygrywa.


Złap je wszystkie!

Złap je wszystkie!

Dobry farmer zawsze powinien wiedzieć gdzie są jego zwierzęta. Czasami jednak zdarza się, że zwierzęta uciekają i chowają się. Zadaniem twoich gości będzie odnaleźć zaginione zwierzaki.

Co będziesz potrzebować:
- Siano
- Małe figurki zwierzątek
- Torebki lub koszyczki

Przygotowanie:
Przed przyjęciem wyznacz pole, najlepiej gdzieś na zewnątrz, po którym rozsypiesz siano. Następnie ukryj w nim figurki zwierzaczków.

W czasie zabawy:
Wręcz każdemu małemu farmerowi koszyczek lub torebkę do której będą mogli wrzucać znalezione zwierzątka. Po kolei wpuszczaj dzieci na pole obsypane sianem i pozwól im przez 30 sekund szukać ukrytych figurek. Wygrywa ten, kto znajdzie najwięcej zwierzątek.


Chwyć tygrysa za ogon

Co będziesz potrzebować:
- Pomarańczowego papieru lub włóczki
- Taśmy klejącej
- Odtwarzacza muzyki
- Trochę miejsca na podłodze
Przygotowanie:
Zrób ogon tygrysa. Wytnij go z pomarańczowego papieru i dorysuj na nim czarne paski. Jeśli zamiast papieru masz pomarańczową włóczkę, to spleć z niej dość gruby warkocz, który posłuży za ogon.

Jak grać:
Celem gry jest, jak sama nazwa wskazuje, złapanie tygrysa za ogon.
1. Poproś graczy żeby usiedli w kole.
2. Wybierz jedno dziecko, które będzie tygrysem. Przyczep ogonek tygrysowi.
3. „Tygrys” chodzi dookoła kółka, po kolei dotykając graczy i nazywając ich. Jeśli dziecko nazwane jest „lwem” nic nie robi, jednak gdy zostanie nazwane „tygrysem” musi szybko poderwać się z ziemi i złapać tygrysa za ogon, zanim ten zdąży obiec całe koło i zająć miejsce wytypowanego gracza.
4. Jeśli graczowi nie uda się złapać obecnego tygrysa, zostaje on w następnej rundzie tygrysem.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-26
Polecam!
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-27
super
pixel