Przyjęcie dla Superbohaterów


Przyjęcie Batman

W górę leć, w górę! Uratuj świat i swoje przyjęcia dla Superbohaterów z naszymi radami i wskazówkami. Przeczytaj poniższy dział żeby przygotować dzieciom niezapomnianą zabawę pełną super gadżetów, dekoracji, gier i zabaw!


Planowanie i Zaproszenia

Zabaw się w tworzenie zaproszeń dla twoich małych superbohaterów. Możliwości jest mnóstwo, wystarczy puści wodze fantazji! Jeśli jednak nic nie przychodzi ci do głowy, możesz wykorzystać któryś z naszych pomysłów:
- Stwórz pseudo okładkę gazety ze zdjęciem twojego dziecka i nagłówkiem „Super [imię dziecka] obchodzi swoje [odpowiednia liczba] super urodziny!”. Pod spodem zamieść sztuczny artykuł, w którym wypiszesz informacje dotyczące dnia, godziny, miejsca i innych rzeczy związanych z przyjęciem.
- Wraz z zaproszeniem dostarcz gościom maskę lub pelerynę i poproś ich aby założyli podarunek na przyjęcie.
- Poproś członka rodziny lub znajomego z talentem plastycznym, żeby narysował/narysowała twoje dziecko jako postać z komiksu. Rysunek skopiuj i zrób z niego zaproszenie, w dymku wypisując szczegóły dotyczące zabawy.
- Poproś członka rodziny lub znajomego z niskim, męskim głosem aby zadzwonił do każdego gościa zapraszając na przyjęcie. Możesz poprosić, żeby spróbował upodobnić swój głos do Batmana lub Supermana!Jeśli nie masz pomysłu, co może powiedzieć, pod spodem zamieszczamy przykładowy tekst:
„Witaj [imię gościa], to ja [imię superbohatera]. Dzwonię, ponieważ Liga Sprawiedliwych prosiła żebym przekazał ci bardzo ważną wiadomość. Zostałeś zaproszony na przyjęcie urodzinowe [imię dziecka], które odbędzie się [data i miejsce przyjęcia]. Pamiętaj żeby zabrać ze sobą pelerynę i maskę i być gotowym na niesamowite przygody!”

Jeśli wolisz nie robić zaproszeń samemu, możesz zakupić gotowe zaproszenia.


Dekoracje i Jedzenie

Dekoracje i Jedzenie

Nie idzie urządzić super przyjęcia bez kolorowych dekoracji! Możesz użyć tych prostych, ale efektownych pomysłów:
- Kup serpentyny w kolorach związanych z ulubionym superbohaterem twojego dziecka. Skręć je razem i rozwieś po pomieszczeniu, w którym odbędzie się przyjęcie.
- Poproś swoich gości, żeby przyszli przebrani za swoich ulubionych superbohaterów.
- Z kartonu lub brystolu wytnij dymki dialogowe. Napisz w nich komiksowe słowa, które określają akcję, takie jak „POW!” „ZAP!” „BAM” „BUM”. Rozwieś je na ścianach.
- Za pomocą kredy narysuj na chodniku lub podjeździe do twojego domu symbol batmana, supermana, spidermana... Wybór należy do ciebie.
- Jako podkładek na stół użyj komiksów lub zalaminowanych stron z komiksów. Kup niedrogie peleryny, lub samemu je zrób wycinając prostokąty z jasnych ubrań,których już nie nosisz. Zamocuj peleryny do oparcia każdego krzesła. Gdy przybędą goście mogą przywdziać swoje peleryny, a po przyjęciu zabrać je do domu jako drobny upominek.


Jedzenie dla Superbohaterów

Jeśli chodzi o jedzenie, uczestnicy przyjęcia z pewnością bardzo chętnie zjedzą pizze lub hot dogi. Jednakże warto też przygotować kilka oryginalnych przekąsek, które zaskoczą małych bohaterów. Możesz na przykład:
Nadać kanapkom kształt nietoperza.
- Pozwól dzieciom, aby przy użyciu ich super mocy zmieniły kolor swoich napoi. Przed przyjęciem zrób kolorowe kostki lodu, zamrażając sok lub kolorowy napój. Podaj wodę gazowaną lub sprite’a i pozwól dzieciom wrzucić do szklanki kolorowe kostki lodu.
- Upiecz tort urodzinowy w kształcie symbolu ulubionego superbohatera twojego dziecka. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej formy do ciasta, upiecz okrągły lub prostokątny biszkopt i wytnij z niego odpowiedni kształt.


Torebki prezentowe

Torebki prezentowe

Podziękuj swoim bohaterom za wspólną walkę, wręczając im skromne upominki, takie jak:
- Naklejki
- Peleryny
- Balony z superbohaterami
- Wyrzutnię dysków
- Tymczasowe tatuaże
- Lizaki i słodycze o zabawnych kształtach


Gry i Zabawy

Jaskinia Kryptonitu

Gra przebiega na tych samych zasadach co Gorące krzesełka, tylko zamiast krzesełek potrzebne jest coś, co przypomina jaskinię (jak namiot z koca, duży karton lub namiotowy tunel). Gdy muzyka się zatrzyma, każdy gracz, który znajduje się w „jaskinie” odpada.


Mięśnie Supermana

Zabawa z balonami.

Co będziesz potrzebować:
- 30-60 małych, okrągłych balonów
- 2 koszulki w rozmiarze dla dorosłych
- 2 pary spodni dresowych w rozmiarze dla dorosłych

Przygotowanie:
Kilka godzin przed przyjęciem nadmuchaj balony.

W czasie zabawy:
1. Podziel dzieci na dwie równe drużyny. Jeśli masz dużo gości, może stworzyć więcej niż dwie drużyny.
2. Każdej drużynie rozdaj 15 balonów, bluzkę i parę spodni.
3. Niech każda drużyna wybierze osobę, która zostanie „wypchana”. Wybrana osoba musi założyć bluzkę i spodnie.
4. Gdy powiesz ‘start” drużyny mają 30 sekund na „wypchanie” balonami wybranej osoby.
5. Gdy czas dobiegnie końca policz ile balonów udało się wepchnąć drużyną pod ubrania. Wygrywa ta, która wepchnęła najwięcej balonów.


Superman Berek

Wyznacz pole gry, zaznaczając na trawie lub podłodze dwie linie. Pozwól solenizantowi być Supermanem i ustaw go na środku boiska. Pozostałe dziećmi są złoczyńcami i przestępcami i powinny stać za jedną z linii.
Żeby rozpocząć grę, superman krzyczy „Jestem niezwyciężony Superman!”. Na to hasło wszyscy „złoczyńcy” muszą spróbować przebiec na drugą stronę pola nie dając się dotknąć Supermanowi. Jeśli Superman dotknie któregoś z graczy, zostaje on wiernym pomocnikiem Supermana, chwyta go za rękę i pomaga łapać pozostałych. Gra trwa dopóki nie pozostanie tylko jeden niezłpany złoczyńca, który w następnej rundzie zostaje Supermanem. Superman i jego pomocnicy nie mogą się rozłączyć.

Imię Superman i wszystkie powiązane charaktery i elementy są własnością DC Comics i WildStorm Produkcions. Ten przewodnik to tylko wskazówki, nie oryginalne produkt DC Comics lub WilkdStorm Production.


Sieć

Co będziesz potrzebować:
Wszystko co potrzebujesz to kłębek wełny.

W czasie zabawy:
Posadź dzieci w kółku, solenizantowi wręcz kłębek wełny i poproś go/ją aby trzymał jeden koniec.
Przed rozpoczęciem wyjaśnij dzieciom, ze zaraz stworzą sieć, którą będę łapać przestępców. Poproś dzieci, żeby przekazywały sobie po kolei wełnę, dopóki nie wróci ona do solenizanta/solenizantki. Następnie solenizant/solenizantka musi przejść przez środek kółka i wręczyć kłębek innemu dziecku, siadając na jego/jej miejscu i przejmując kawałek wełny,który wybrane dziecko trzymało. Dziecko, które dostało kłębek powtarza czynność solenizanta/solenizantki. Czynność powtarza się, dopóki dzieci nie „utkają sieci”.
Gdy sieć jest gotowa, możesz poprosić dzieci żeby pociągnęły za swoją część kłębka, żeby zobaczyć jak działa sieć.

Przechodzące pingwiny

Co będziesz potrzebować:
Szalików lub bandan
Stroju Pingwina z Batmana (Kapelusza, zegarka kieszonkowego i zamkniętej parasolki)

W czasie zabawy:
Ta zabawa jest podobna do gry „Zielone!Czerwone!”, z tą różnicą, że nogi dzieci są związane razem, co uniemożliwia im bieg.
1. Zwiąż nogi dzieci razem. Uważaj by nie ścisnąć za mocno.
2. Ustaw dzieci w odległości od Pingwina większej niż 5 metrów.
3. Gdy Pingwin powie „dreptać” dzieci ruszają w jego stronę, próbując przebyć jak największy dystans bez przewrócenia się.
4. Gdy Pingwin powie „stać” dzieci muszą stanąć w bezruchu wyczekując następnego polecenia. Jeśli któreś z dzieci się poruszy, odpada.
5. Pingwin kontynuuje wydawanie poleceń „dreptać” i „stać” dopóki któreś z dzieci nie będzie w stanie go dotknąć.
6. Pierwsza osoba,która dotknie Pingwina wygrywa i w następnej rundzie zostaje Pingwinem.


Jestem Batman!

Co będziesz potrzebować:
- Do tej gry będziemy potrzebować dużo różnych przedmiotów. Spróbuj być kreatywnym i zastanów się z jakich rzeczy, które posiadasz, dzieci będą mogły stworzyć strój Batmana. Nie używaj części z prawdziwego stroju Batmana, żeby zabawa nie była za prosta.
- Peleryna: ręczniki, prześcieradła, koce, szale, ubrania
- Buty: obuwie osoby dorosłej, puste pudełka po chusteczkach, wiaderka, kalosze
- Maska: szaliki, apaszki, papierowe talerzyki, bandany, bandaż
- Pasek: paski, sznurki, szaliki

Oprócz tego przydadzą się:
Nożyczki, papier techniczny, gumki recepturki, przybory kuchenne(rękawice do gotowania itp), taśma klejąca, wełna, Jeden pojemnik dla każdej drużyny

Przygotowanie:
Rozdziel przygotowane materiały do pojemników dla drużyn i upewnij się, że każda drużyna dostała coś z czego da radę zrobić pelerynę, maskę, buty itp. W czasie zabawy:
1. Podziel gości na drużyny.
2. Niech każda drużyna wybierze jedną osobę, która będzie Batmanem.
3. Używając materiałów ze swojego pojemnika każda drużyna musi ubrać swojego Batmana tak szybko jak tylko może.
4. Żeby wygrać Batman musi mieć pelerynę, maskę, buty, pasek.
5. Wygrywa pierwsza drużyna, która ukończy strój.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-20
Polecam.
2022-01-05
Świetna obsługa
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-27
super
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
pixel