W Krainie Lodu


Kraina Lodu

Kraina Lodu jest jedną z najpopularniejszych bajek Disney’a, dzięki czemu łatwo jest zorganizować przyjęcie w tej tematyce. Kostiumy, gadżety i dekoracje są łatwo dostępne i jest ich naprawdę mnóstwo. Jeśli twoje dziecko marzy o urodzinach rodem z Krainy Lodu, nie wahaj się! Będzie to uroczystość, którą każde dziecko zapamięta jako najlepsza impreza na jakiej kiedykolwiek był, a my pomożemy Ci w jej przygotowaniu. Od talerzyków po pomysły na jedzenie i zabawy, wszystko dla ciebie przygotowaliśmy. Nie pozostaje nic innego, niż rozpocząć zabawę z planowaniem przyjęcia dla Twojej pociechy!


Co potrzebujesz do urodzin w stylu Krainy Lodu?

Aby ożywić świat Anny, Elsy i Olafa, będziesz potrzebować parę extra produktów. Oprócz podstawowych dekoracji powinieneś pomyśleć również o przygotowaniu:
- krainy Lodu na DVD lub soundtracku, który będzie grał w czasie zabawy
- kostiumy Anny i Elsy
- wyjątkową Koronę Elsy dla solenizantki
- połyskujący brokat i papierowe płatki śniegu rozsypane na stole dla bardziej mroźnego efektu


Zaproszenia

Jeśli masz czas i ochotę możesz samemu przygotować zaproszenia w stylu Krainy Lodu. Możesz też zakupić gotowe już zaproszenia, które wystarczy tylko wypełnić. Wybór jest twój.
Niepowtarzalne zaproszenia pomogą ci pokazać gościom przedsmak tego czego mogą się spodziewać na przyjęciu. Wyjątkowe zaproszenia równają się wyjątkowej zabawie, jednak nie bój się po nie sięgnąć! Sposób w jaki przygotujesz swoje zaproszenie i wręczysz je może dodać dodatkowy dreszczyk emocji do zabawy. Użyj swojej wyobraźni i stwórz coś wyjątkowego. Jeśli nic nie przychodzi ci do głowy, pod spodem zamieściliśmy parę ciekawych pomysłów na zaproszenia:
- zapieczętuj kopertę z zaproszeniem naklejką w kształcie płatka śniegu lub oficjalną naklejką z Krainy Lodu. Pomoże to twoim gościom domyślić się, co znajduje się w środku
- z brystolu lub bloku technicznego wytnij płatek śniegu lub bałwana. Możesz też użyć jasno niebieskiego papieru i brokatu by stworzyć sukienkę Elsy. Na odwrocie wycinanki napisz wszystkie informacje dotyczące przyjęcia. Przód przyozdób tak by wyglądał jak wybrany charakter z bajki
- możesz też dodać do zaproszenia zabawny tekst w stylu: „Mam tę moc, Mam tę moc, By na urodziny Ani zaprosić Cię. Więc nie wahaj się i razem zabawmy się!”


Kraina Lodu dekoracje

Dekoracje

Tutaj znajdziesz kilka naszych ulubionych pomysłów na dekoracje w stylu Krainy Lodu:
- postaw w pomieszczeniu pełnowymiarowe kartonowe postacie Anny, Elsy, Olafa i Svena. Dzieci będą miały wielką frajdę pozując do zdjęć obok nich. Zdjęcie też będą świetnymi upominkami
- przekształcić swój pokój w zimową krainę czarów używając do tego płatków śniegu, srebrnych połyskujących gwiazdek porozwieszanych pod sufitem i metalicznymi serpentynami w drzwiach wejściowych, imitującymi kurtynę stworzoną przez zamieć śnieżną
- nadmuchaj kilka balonów z motywem Krainy Lodu
- dekoracje na ścianę Kraina Lodu nadadzą pomieszczeniu odpowiedni wygląd
- dobrze też zakupić papierowe naczynia z motywem z bajki


Jedzenie

Przygotowanie i podanie jedzenia, które pasuje do motywu przewodniego przyjęcia może być świetną zabawą. Dla imprezy w stylu Krainy Lodu pomyśl o jedzeniu w kolorach niebieskim, białym i jasno fioletowym.

- zwykłe młode marchewki przekształć w „nosy Olafa” a paluszki w „ręce Olafa”. Podaj je z białym sosem czosnkowym
- z pianek, żelków lukrecjowych i skittles’ów zrób bałwanki które rozstaw na stole
- zrób Lodowe Serca zamaczając truskawki w roztopionej białej czekoladzie i ozdabiając białym cukrem
- stwórz bufet ze słodyczami z niebieskimi i białymi słodyczami, gumami w kulce, żelkami, Skittles’ami, M&M’sami i lizakami. Przygotuj torebki prezentowe w stylu Krainy Lodu ze słodyczami, które goście będą mogli zabrać do domu
- upiecz tort i pokryj go białą polewą. Kup foremki na ciasteczka w kształcie płatków śniegu, które pomogą ci w udekorowaniu tortu. Napisz na torcie „wszystkiego najlepszego” używając srebrnej lub niebieskiej polewy


Torebki prezentowe

Każda dziewczynka będzie zachwycona torebką z Krainą Lodu zawierającą w środku słodycze i upominki. Dobry pomysłem jest podarowanie każdemu dziecku kuli śnieżnej, która nie dość, że uzupełni motyw zabawy to jeszcze dostarczy wiele radości. Zakup drobne gadżety z motywem Krainy Lodu (długopisy, zeszyty, naklejki), które później wręczysz dzieciom za wygranie gry. Baloniki też są dobrym pomysłem na prezent!


Gry i Zabawy

Gry i Zabawy

Lodowy Berek

Lodowy Berek i Lodowy Taniec to świetne gry, których możesz stworzyć tuziny odmian. Wystarczy trochę wyobraźni by dostosować je do tematu przyjęcia. Pod spodem prezentujemy pomysły na obie gry.

Jak grać w Lodowego Berka 1. Oznacz granice pola gry.
2. Wybierz jedną osobę, która będzie berkiem.
3. Przed rozpoczęciem gry berek ustawia się na środku pola. Pozostali gracze stoją na brzegach pola.
4. Gdy powiesz „START” berek musi spróbować dotknąć tylu zawodników ilu da radę, pozostali muszą starać się jak najdłużej pozostać nie dotkniętymi.
5. Gdy gracz zostanie dotknięty musi „zamarznąć” stając w pozycji w której został dotknięty.
6. Zamrożeni zawodnicy nie mogą się ruszyć, jeśli to zrobią, odpadają z gry.
7. Dotknięci zawodnicy mogą się poruszyć tylko jeśli zostaną odmrożeni przez innego gracza.
8. Gra kończy sie gdy wszyscy zawodnicy są zamrożeni. Ostatni zamrożony zawodnik w następnej rundzie zostaje berkiem.

Odmiany:
1. Gra kończy się gdy na polu zostaje tylko berek i jeden nie dotknięty zawodnik. Zawodnik ten zostaje berkiem w następnej rundzie.
2. Wybierz jedno dziecko, które będzie „odmrażaczem”. Tylko ten zawodnik będzie mógł odmrozić dotkniętych zawodników.
3. Dla małych grup (3-5 graczy) wprowadź zasadę, że zaklepani zawodnicy mogą znów wrócić do gry po upływie 60 sekund. Wydłuży to nieco rozgrywkę.

Jak grać w Lodowy Taniec:
Wyjaśnij dzieciom, że gdy włączysz muzykę powinny tańczyć. Gdy wyłączysz muzykę i krzykniesz „Mróz” wszyscy gracze muszę zastygnąć bez ruchu. Każdy kto nie zdąży odpada. Żeby przegrani zawodnicy nie nudzili się, mogą pomóc ci pilnować czy aby nikt się nie poruszył na polu.
Gra będzie lepsza jeśli dzieci będą tańczyły do soundtracku z Krainy Lodu.


Przyczep nos Bałwankowi

Zasady takie same jak w Przyczep Ogon Osiołkowi. Zamiast osiołka będziesz potrzebować dużego obrazka Olafa, którego przyczepisz na ścianie. Uwaga, Olaf musi być bez nosa! Zadaniem dzieci będzie przyczepić mu nos.


Zimowa Wykreślanka

Ta gra jest dobra na początek przyjęcia, by zająć przybyłych już gości, żeby nie nudzili się w oczekiwaniu na pozostałych. Możesz również wykorzystać ją jako przerwa pomiędzy zabawami, w czasie której dzieci będą miały chwilę wytchnienia.
Przed przyjęciem:
Poszukaj na internecie wykreślanki o tematyce zimowej, a następnej wydrukuj po jednej na gościa. Przygotuj ołówki lub długopisy, którymi dzieci będą mogły wykreślić znalezione słowa.


Wyścig z watą

Co będziesz potrzebować:
- 4 duże miski
- 2 łyżki
- opakowanie kulek z waty

Przygotowanie:
1. Znajdź otwartą przestrzeń do grania (duży pokój lub ogród).
2. Na jednym końcu pola gry ustaw stół z dwiema miskami .
3. Na drugim końcu pola narysuj linię startową.
4. Pozostałe dwie miski postaw zaraz za linia startu.
5. Miski przy starcie wypełnij kulkami z waty i połóż obok nich łyżki.

W czasie zabawy:
1. Podziel dzieci na dwie drużyny.
2. Niech każda drużyna ustawi się przed linią startu.
3. Pierwszy zawodnik przed linią startu z obu drużyn umieszcza kulkę waty na łyżce.
4. Zadaniem zawodników jest przenieść na łyżce kulkę, wrzucić ją do miski na stole o wrócić do swojej drużyny.
5. Następnym zawodnik może startować dopiero gdy zostanie klepnięty w dłoń przez poprzedniego gracza. Jego zadanie jest dokładnie takie samo jak poprzedniego.
6. Pierwsza drużyna, która przeniesie wszystkie kulki waty do miski na końcu pola wygrywa.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-27
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Gorąco polecam.
pixel