Piłkarskie urodziny


Piłkarskie urodziny

Twoje dziecko uwielbia piłkę nożną? Ogląda wszystkie mecze, gra codziennie a pokój wyklejony ma plakatami słynnych piłkarzy? W takim razie ten dział jest stworzony specjalnie dla ciebie! Zamieściliśmy tu mnóstwo ciekawych pomysłów na wyprawienie prawdziwie piłkarskich urodzin, które z pewnością spodobają się twojemu brzdącowi.

Planowanie i Zaproszenia

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Jeśli pogoda na to pozwoli, najlepiej zorganizować tego typu urodziny na zewnątrz lub w miejscu z dużą otwartą przestrzenią, np.:
- we własnym ogrodzie
- w parku
- w domu
- na boisku do gry w piłkę
- na sali gimnastycznej


Co potrzebuję na przyjęcie?

Oprócz podstawowych materiałów, takich jak talerzyki, kubki, serwetki i dekoracje, możesz również zaopatrzyć się w:
- piłki, bramki, stożki plastikowe, koszulki piłkarskie
- plakaty ulubionego gracza twojego dziecka
- banery i flagi ulubionego klubu twojego dziecka
- muzykę związaną z piłką nożną (Shakira - Waka Waka, Ricky Martin - Livin la vida loca, Dario G - Carnival de Paris, Nelly Furtado - Forca)
- filmy o pasującej tematyce, np. Mama Futbolistka, Buddy – pies na gole

Zanim wybierzesz się na zakupy, rzuć okiem na naszą proponowaną listę zakupów. Warto również odwiedzić nasz dział piłkarski.


Zaproszenia

Oryginalne zaproszenia mogą wprowadzić gości w odpowiedni nastrój jeszcze przed przyjęciem. Jeśli masz czas na samodzielne wykonanie zaproszeń pod spodem zamieszczamy kilka ciekawych pomysłów na nie:
- z białych kartek wytnij kółka i stwórz zaproszenie, które będzie wyglądać jak piłka do nogi
- kup naklejki z ulubionym klubem twojego dziecka i ponaklejaj je na pustej kartce, następnie napisz informacje dotyczące przyjęcia
- stwórz zaproszenie,które będzie wyglądać jak karta piłkarska. Zrób swojemu dziecku zdjęcie w stroju do piłki i przyklej je na kartkę. Upodobnij ją do kart piłkarskich, a na odwrocie zapisz informacje na temat przyjęcia
- jeśli masz możliwość dostarczenia zaproszeń osobiście, dołącz do nich małych gadżet związany z piłką nożną (może to być np. Gwizdek)

Daj się ponieść i stwórz zabawne rymowanki, które zapiszesz na zaproszeniach:
„Piłka leci, czas upływa, memu dziecku lat przybywa! Przybądź do nas kibicować i Olka przy dmuchaniu świeczek dopingować! Jeśli nie masz czas na samodzielne wykonanie zaproszeń, możesz kupić gotowe już zaproszenia.


Dekoracje w stylu piłkarskim

Dekoracje i Jedzenie

Dekoracje w stylu piłkarskim

Twoje piłkarskie przyjęcie nie byłoby kompletne bez tematycznych dekoracji! Nie masz pomysłu jak przystroić miejsce przyjęcia? Żaden problem! Przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji:
- rozważ przystrojenie miejsca zabawy barwami ulubionego klubu twojego dziecka. Jeśli ten pomysł ci nie odpowiada, możesz użyć koloru białego i czarnego, które ogólnie kojarzony jest z piłką nożną
- rozwieś plakaty i banery ulubionej drużyny twojego dziecka
- na wejściu powieś znak, ogłaszający „Witaj na [imię twojego dziecka] Światowych Obchodach Urodzin”
- spraw, aby twoje dziecko poczuło się jak gwiazda! Zrób plakat ze zdjęciem twojego dziecka w stroju piłkarskim i jego imieniem i powieś w widocznym miejscu
- wytnij z brystolu kółka i zrób z nich piłki. Rozwieś przygotowane piłki po całym miejscu przyjęcia
- stół pokryj zielonym obrusem, który będzie imitował boisko. Możesz wykleić białą taśmą na obrusie linie pola do gry a na dwóch końcach ustawić małe bramki


Jedzenie

Podaj jedzenie, które każdy uwielbia, czyli np:
- pizza
- hotdog
- hamburgery
- popcorn
- nachosy
- lody

A na deser...
- zamróź babeczki z białą polewą, na ich środku umieść okrągłą czekoladową drażę, lub małą piłkę z modeliny. Używając żelu dekorującego narysuj dookoła draży sześciobok, następnie dodaj pięć linii schodzących się do środka, tak by nadać babeczce wygląd podobny do piłki
- upiecz lub kup okrągły biszkopt, z którego zrobisz tort w kształcie piłki. Przystrój swój tort lub zakup gotowe już płatki na tort z motywem piłkarskim
- tort możesz udekorować w kolorach ulubionej drużyny twojego dziecka. Jeśli czujesz się na siłach, możesz też narysować na torcie logo ulubionego klubu dziecka
- kup specjalne świeczki na tort, które będą pasować do motywu przyjęcia
- zrób tort, który będzie wyglądał jak boisko do gry. Prostokątny biszkopt pokryj zieloną polewą, narysuj białą polewą linię boiska, po dwóch stronach wbij małe brameczki


Torebki upominkowe

Piłkarskie upominki
Jeśli szykujesz drobne upominki, strzałem w dziesiątkę będą:
- naklejki piłkarskie
- gadżety piłkarskie (magnesy, plakaty, opaski, przypinki)
- tatuaże tymczasowe
- mini piłki
- gwizdki
- breloczki
- długopisy

Wszystkie upominki podaruj w torebkach z piłkarskim motywem!


Gry i Zabawy

Gry sportowe rady i wskazówki:
Zaaranżuj rozgrywkę w ulubioną grę twojego dziecka! Możesz zabrać dzieci do ogrodu albo pobliskiego parku i zagrać z nimi w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę lub cokolwiek innego co lubi twoje dziecko. Nie zapomnij jednak o wieku graczy. Zaadaptuj reguły gry odpowiednio do ich wieku.


5 ...

Przygotowanie tablicy punktów:
1. Przygotuj na brystolu tabelkę, w której będziesz zapisywać punkty każdej drużyny.
2. Zrób 8 kolumn.
3. Pierwszą kolumnę pozostaw puste, w następnych 7 zapisz nazwy poszczególnych gier.

W czasie zabawy:
Podziel gości na dwie drużyny! Niech każda wymyśli sobie nazwę. Wymyślone nazwy wpisz w przygotowaną przez siebie tabelkę i rozpocznij zabawę!

Słowa: Każda drużyna ma 2 minuty by znaleźć jak najwięcej słów związanych ze sportem. Zacznij zaczniesz, rozsadź drużyny, aby nie podsłuchiwały pomysłów przeciwników, następnie rozdaj każdej drużynie kartkę i długopis. Niech każda drużyna wybierze osobę, która będzie zapisywała ich pomysły i podpowiedz by drużyny szeptały, tak aby przeciwnicy nie podkradli ich pomysłów. Po wyjaśnieniu zasad gry, podaj losową literkę alfabetu i daj sygnał,na który gracze zaczną wymyślać słowa. Drużyna, która wymieni więcej słów związanych ze sportem zaczynających się na literę, która wcześniej została podana, wygrywa. Rada: Dobrym pomysłem jest ustalić limit czasowy.
Szalona melodia: Tą grę zwycięży drużyna, której zawodnicy szybciej od przeciwników zjedzą krakersa i zanucą. Aby rozpocząć rozgrywkę ustaw drużyny ramię-w-ramię naprzeciw drużyny przeciwnej. Podaj każdemu zawodnikowi krakersa i rozpocznij grę! Pierwszy zawodnik je krakersa i następnie gwiżdże. Dopiero wtedy zawodnik stojący obok może rozpocząć jeść swojego krakersa.
Jedno-nogi konkurs: W tej grze wygrywa ta drużyna, której zawodnik najdłużej utrzyma się na jednej nodze! Przed rozpoczęciem rozgrywki każda drużyna wybiera swojego reprezentanta. Wybrany reprezentant musi stanąć na jednej nodze. Zadaniem drużyny przeciwnie jest rozpraszanie! Dozwolone są wszystkie metody oprócz dotykania zawodnika drużyny przeciwnej. Rada: Rozegraj tyle rund, by każdy gracz miał szansę stanąć na jednej nodze ;)
Grupowy śpiew: W tej grze chodzi o jak najszybsze wyśpiewanie piosenki. Będziesz potrzebować do niej stopera i słów do krótkiej, dobrze wszystkim znanej piosenki. Zacznij rozpocznie się rozgrywka, ustaw drużyny naprzeciw siebie. Tylko jedna drużyna na raz śpiewa. Gracze po kolei wyśpiewują PO JEDNYM SŁOWIE piosenki, tak długo aż piosenka dobiegnie końca. Wygrywa ta drużyna, której udało się wyśpiewać słowa szybciej.
Wspólny bieg: W tej grze chodzi o jak najszybsze dotarcie do mety. Wydaje się dość proste,sprawa się jednak komplikuje, gdy okazuje się, że gracze będą mieli przywiązane do siebie nogi! Ustaw graczy w dwóch rzędach. Lewe nogi każdej drużyny przywiąż do siebie sznurkiem i niech rozpocznie się wyścig! Wygrywa ta drużyna, która pierwsza wspólnie przekroczy linię mety! Uwaga, każdy upadek zawodnika oznacza powrót na start.


Okrągły berek:

Co będziesz potrzebować:
- kredę lub Farbę w sprayu

Przygotowanie:
1. Używając kredy lub sprayu narysuj duże koło na podłożu.
2. Podziel koło na 8 części, rysując 4 linie przechodzące przez środek koła.

W czasie zabawy:
1. Wybierz jednego gracza do bycia berkiem.
2. Zanim gra się rozpocznie, wyznaczony gracz powinien stać na środku koła.
3. Pozostali gracze powinni stać na linii koła.
4. Daj sygnał do rozpoczęcia zabawy. Zadaniem wyznaczonego gracza jest złapać inne dzieci.
5. Gracze muszą uciekać przed „tym”,jednak nie wolno im zejść z narysowanych przez ciebie linii.
6. Jeśli któreś z dzieci zejdzie z linii, lub zostanie dotknięty przez berka, samo się nim staje.


Quiz sportowy

Co będziesz potrzebować:
- kilka kartek
- długopis (co najmniej jeden dla każdego gracza)
- kartę z pytaniami

Przygotowanie:
Przed przyjęciem przygotuj około 20 pytań z dziedziny sportu. Przy układaniu pytań weź pod uwagę wiek uczestników przyjęcia. Dla młodszych gości, przygotuj pytania proste, w stylu „Czy w piłce nożnej można dotknąć piłkę ręką?”, dla tych starszych możesz przygotować pytania stanowiące większe wyzwanie.

W czasie zabawy:
1. Rozdaj każdemu po kartce i długopisie.
2. Powoli odczytuj ułożone wcześniej pytania.
3. Na koniec sprawdź odpowiedzi. Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej poprawnych odpowiedzi.


Sportowe kolorowanki

Przygotuj kilka kolorowanek z motywem sportowym, którymi zabawisz mniejszych gości w czasie oczekiwania na pozostałych, lub po prostu zapewnisz im chwilę wytchnienia pomiędzy poszczególnymi zabawami.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-20
Polecam.
2022-01-05
Świetna obsługa
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-27
Super!
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
pixel