Przyjęcie w świecie owadów

Przyjęcie owady

Jeśli twoje dziecko jest zafascynowane wszystkim co pełza i lata, wypraw mu przyjęcie rodem ze świata owadów! W tym poradniku znajdziesz pomysły na zaproszenia, dekoracje, jedzenie oraz atrakcje pochodzące prosto ze świata robali.

Planowanie i Zaproszenia

Przyjęcie o tej tematyce najlepiej wyprawić na zewnątrz. Jeśli jednak pogoda za oknem nie sprzyja imprezą na świeżym powietrzu, nie przejmuj się! Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią ilość roślin (nie muszą być żywe), które stworzą klimat rodem ze świata owadów. Co będziesz potrzebować? Przydadzą się kubki, talerze, serwetki, balony, które możesz wzbogacić kupując, pożyczając lub wynajmując przedmioty takie jak:
- stroje robali
- zabawkowe owady
- słodycze w kształcie robali
- tymczasowe tatuaże i naklejki w kształcie owadów
- siatki na motyle

Zaproszenia do świata owadów – Pomysłowe i oryginalne zaproszenia pomogą zbudować nastrój przyjęcia, oraz z pewnością bardziej zachęcą do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Jeśli masz czas, rozważ opcję przygotowania zaproszeń samodzielnie, lub poszukaj gotowych już zaproszeń z owadami. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na wykonanie niepowtarzalnych zaproszeń:
- Za pomocą kolorowej kokardki dołącz do zaproszeń małe figurki owadów.
- Do koperty z zaproszeniem dołóż naklejkę w kształcie owada, a samą kopertę „zapieczętuj” używając kolejnej naklejki w tym stylu.
- Zieloną kartkę złóż na pół. Z przodu narysuj trawę, kwiaty, krzaczki i drzewa. Gdzieś pomiędzy możesz wkleić naklejkę z owadem. Na wewnętrznej stronie kartki wypisz wszystkie informacje na temat przyjęcia.
- Z kolorowych kartek (najlepiej z bloku technicznego), powycinaj kształty poszczególnych owadów. Krawędzie ozdób brokatowym klejem. Na odwrocie zapisz wszystkie informacje na temat przyjęcia.

Dekoracje i Jedzenie

Przenieś swoich gości do niesamowitego świata owadów, przystrajając przyjęcie odpowiednimi dekoracjami. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na dekoracje:
- Przygotuj dla każdego gościa opaskę z przyklejonym na przedzie obrazkiem owada. Zadbaj o to, by owady nie powtarzały się.
- Wymieszaj zielone balony, z balonami w robale i porozwieszaj je dookoła sali.
- Użyj kolorowego sznurka lub włóczki do stworzenia pajęczyny na drzwiach wejściowych. Możesz pozostawić pajęczynę luźną na środku, tak aby goście mogli przez nią przejść, by wejść na imprezę.
- Zwiąż razem zielone balony, tworząc z nich stonogę. Napisz imię swojego dziecka na balonach, umieszczając po jednej literze na każdym balonie. Na ostatnim balonie dorysuj/doklej oczy i uśmiech. Zawieś balonową stonogę pod sufitem lub nad wejściem.
- Na początku przyjęcia rozdaj wszystkim opaski z czułkami.
- Przyozdób stół, blaty i parapety sztucznymi owadami.
- Jako kolory przewodnie dla dekoracji wybierz zielony, żółty i czerwony. Na czerwonych balonach narysuj czarne kropki, upodabniające je do biedronek. Z żółtych balonów stwórz pszczółki, rysując na nich czarne paski. Wypełnij balony helem i zwiąż w pęczki, po 5 sztuk w każdej. Umieść balony w różnych miejscach. Jeden pęczek przywiąż do krzesła solenizanta/solenizantki.
- Zawieś piniatę w kształcie ulubionego owada twojej pociechy.

Dekoracje i Jedzenie

Jedzenie: Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na przygotowanie pysznych przekąsek pasujących do motywu przewodniego twojego przyjęcia:
- Lep na muchy – Pokrój seler naciowy w paski, które następnie wypełnił nutellą/miodem/masłem czekoladowym. Tak przygotowany seler posyp rodzynkami, które będą imitować muchy.
- Kokony – Małe parówki owiń w szczelnie ciastem francuskim. Upiecz w piekarniku.
- Przygotuj kanapki z bagietek. Każdą bagietkę pokrój na mniejsze części i ustaw na talerzu, tak by przypominała gąsienicę. Kanapkę z piętki bagietki ozdób oczami (możesz zrobić je z oliwek lub pomidorków koktajlowych) i uśmiechem (w tej roli świetnie sprawdza się papryka).
- Owocowe biedroneczki – czerwone jabłka przekrój na pół. Wykrój ze środka pestki i ogryzkę. Skórkę ozdób kropkami z roztopionej czekolady(aby czekolada nie spływała po skórce, możesz najpierw wydrążyć malutkie otwory w skórce). Tak przygotowane owocowe biedronki podawaj na liściach sałaty.
- W przezroczystych miskach umieść rodzynki w czekoladzie (imitujące muchy), żelki w kształcie robaków oraz inne słodycze w kształcie owadów.
- Motylkowy tort urodzinowy – Upiecz okrągły biszkopt, który następnie przekrój na pół. Połówki ułóż okrągłym brzegiem do siebie, tak by imitowały skrzyła. Tak przygotowany biszkopt przyozdób, tak by przypominał kolorowego motyla.
- Owadowe babeczki – przygotuj babeczki w kształcie motyli. Upiecz ulubione babeczki twojego dziecka, następnie polej je białą polewą. Na środku babeczki ułóż na żelkową dżdżownicę, następnie dodaj okrągłe ciasteczka po obu stronach, które będą imitowały skrzydła. Na koniec użyj jagód/borówek jako oczy i gotowe!
- Przygotuj czekoladowe pająki.(przepis do przetłumaczenia)

Upominki dla gości

Podziękują swoim gościom, żegnając ich drobnymi upominkami. Szeroki wybór gadżetów w różnego rodzaju robale znajdziesz na naszej stronie. Na upominki świetnie nadają się również:
- drobne zabawki w kształcie owadów,
- kolorowanki z owadami,
- naklejki i zmywalne tatuaże,
- opaski z czółkami,
- słodycze i lizaki.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-20
Polecam.
2021-12-27
Super!
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-26
Super!
pixel