Składam zamówienie, co dalej?


Składasz zamówienie w congee.pl i jesteś ciekaw co dalej? Czy Twoje zamówienie aby na pewno będzie widoczne? Czy trafi do odpowiedniego kuriera? Czy będzie dobrze skompletowane i zapakowane? Nad tym wszystkim czuwa kilka osób, nie masz się o co martwić!


Od czego się zaczyna?


Oczywiście od Was, czyli naszych klientów, którzy są najważniejsi dla nas. Bez Was nie mielibyśmy co robić :)
Składając zamówienie na naszym sklepie, do naszego systemu wchodzi kilka kluczowych informacji. Między innymi kto złożył zamówienie, kiedy złożył zamówienie, co kupił i jak chce mieć to wysłane. Reszta informacji jest mniej istotna, ale równie ważna.


1. Zamówienie trafia do systemu - tutaj zamówienie trafia do pierwszego pracownika, który "rozdaje" zamówienia na magazyn. Sprawdzana jest wpłata, dostępność asortymentu itp. i zamówienie odpowiednio opisane trafia do realizacji na magazyn.


2. Pakowanie zamówienia - krok kolejny to spakowanie zamówienia. Twoje zamówienie trafia do kolejnej osoby, która pakuje zamówienie.


3. Weryfikacja zamówienia - Twoje zamówienie trafia do sprawdzenia poprawności asortymentu, dzięki czemu szansa pomyłki jest zmniejszona do absolutnego minimum - Twoje zamówienie jest sprawdzane 2 razy! Podczas tego procesu drukowany jest także list przewozowy i paragon, ewentualnie faktura.


4. Zamykanie paczki - do każdego zamówienia jest dobierany pasujący karton (posiadamy aż 11 różnych rozmiarów kartonów), jeśli zajdzie taka potrzeba jest dopełniany powietrznymi poduszkami aby nic się nie stało produktom w środku. Starannie zapakowana paczka trafia na paletę i czeka na odbiór kuriera. Kurier zabiera paczki raz dziennie na koniec pracy magazynu.


Kurier zabrał paczkę, dostarczy ją w 24h?


Aktualności dostawy

Poprzednio opisane kroki to kwestia zazwyczaj 24h. System idealnie dla Ciebie wyliczy czas spakowania i dostawy zamówienia.


Nie jest to dokładnie tak, że zamówienia złożone o godzinie 9 rano dotrą do Ciebie następnego dnia o 9. Działa to nico inaczej. Dostawa 24h oznacza dostawę następnego dnia. Paczka zabrana przez kuriera trafia na magazyn firmy kurierskiej. Następnie posortowane paczki jadą wieczorem do jednego z głównych oddziałów firmy kurierskiej, na główną sortownie. W nocy Twoja paczka jest sortowana na podstawie danych dostawy i trafia nocnym frachtem już na oddział, który doręczy Ci paczkę. Wszystko się dzieje w nocy, aby do południa kurier mógł już wyjechać do Ciebie z Twoją paczką. Firmy kurierskie nie śpią :)


Godzina dokładnego doręczenia nie jest znana. Paczka kurierska w 98% jest u klienta dnia następnego. 2% zostawić należy na sytuacje losowe.


Okres przedświąteczny


W okresie przedświątecznym wszystko działa dokładnie tak samo. Należy wziąć pod uwagę fakt wzmożonej pracy kurierów, ale czas dostawy przesyłek nie zmieni się znacząco. Z 98% doręczalności dnia następnego może ten współczynnik spaść do 94%, ale 2 dni to jest maks. U nas w sklepie nic się nie zmienia, także śmiało zachęcamy do zakupów :)

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-05
Świetna obsługa
2021-12-27
Super!
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-27
Super!
2021-12-26
Super!
pixel