Co nas czeka w tym roku na Halloween?

2020-10-08

Sytuacja z koronawirusem a Halloween

Trudno w tej chwili przewidzieć, co wydarzy się w ciągu kilku najbliższych tygodni, czy nawet miesięcy. Ze względu na to, że Halloween jest obchodzone na przełomie października i listopada, można się w związku z tym spodziewać różnych scenariuszy. Jest to bowiem okres zachorowań na grypę, więc istnieje w tym czasie również prawdopodobieństwo wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa, choć nie jest to przesądzone. Polski rząd radzi sobie obecnie z problemem wzrostu zachorowań w sposób, który polega na wydzielaniu stref, w których stosowane są różnego rodzaju obostrzenia. Może to ograniczać możliwości świętowania, choć dodanie danego powiatu do tzw. żółtej strefy powoduje tylko nieznaczne utrudnienia. W niektórych powiatach obostrzenia są jednak jeszcze większe. W tych oznaczonych na czerwono trzeba bowiem nosić w przestrzeni publicznej obowiązkowo maseczki na twarz. Jeśli ktoś o tym nie pamięta, grozi mu surowa kara. Dlatego tak bardzo istotne jest przestrzeganie zasad świętowania Halloween, szczególnie w trakcie chodzenia po mieszkaniach i zabawy w „Cukierek albo psikus”. Zabawę Halloweenową można zorganizować jednak także w domowych warunkach. Wówczas poziom bezpieczeństwa będzie już bardzo wysoki.

Halloween w domu

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w konkretnym regionie możemy się spodziewać ograniczeń w organizacji imprez lub też stosowania wymogu zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. W takiej sytuacji nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zorganizować imprezę Halloweenową w domu, świętując z rodziną i bliskimi. Nie można wówczas zapomnieć o gustownych przebraniach męskich, damskich i strojach dla dzieci. Jeśli chodzi o męskie przebrania, na topie są obecnie kostiumy wampira oraz zombie, natomiast w przypadku przebrań damskich, dużą popularnością cieszą się kostiumy czarownicy i diablicy. Wśród przebrań dla dzieci wybór jest jeszcze większy. Możemy spotkać się m.in. z kostiumami wampirka, szkieletorki, duszka, czy też dyni. Kostiumy dzieci dają większe możliwości i można w ich przypadku postawić nie tylko na mroczny, lecz również na bardziej zabawny wygląd. W samym mieszkaniu lub domu można z kolei umieścić ciekawe dekoracje na Halloween. Obok Halloweenowych balonów z nadrukiem i specjalnego konfetti w kształcie nietoperzy lub pająków, warto postawić na dekoracje wiszące i unikalne rekwizyty, takie jak np. zegar Vintage lub straszne radio. Ciekawym pomysłem na zabawę w Halloween mogą być oprócz tego straszne zdjęcia grupowe. Wystarczy użyć do tego foto rekwizytów na plastikowym patyku. Po takiej Halloweenowej zabawie zostanie wówczas doskonała pamiątka. Oprawione w ramki zdjęcie radosnej grupy uczestników święta Halloween będzie cenną ozdobą mieszkania, przywołującą radosne wspomnienia.W przypadku trudnej sytuacji epidemicznej w danym regionie, gdy nie chcemy spotykać się w szerszym gronie nawet w domu, możemy połączyć świętowanie domowe ze spotkaniem ze znajomymi online. Popularne portale społecznościowe, czy też dostępne w internecie darmowe aplikacje, pozwalają na zorganizowanie spotkania online nawet z kilkoma osobami naraz i to zupełnie za darmo. Korzystając z takiego połączenia, można przeprowadzić np. konkurs strojów na Halloween lub zagrać w grę Halloweenową. Możliwości w tym przypadku jest wiele, mimo często sporej odległości, która dzieli uczestników takiej imprezy online. Należy tylko zadbać o odpowiedniej jakości połączenie internetowe u wszystkich uczestników, ponieważ przerywana zabawa online będzie się mijać z celem.

Halloween a zabezpieczenie przed koronawirusem

Halloween kojarzy się od lat ze świętowaniem w gronie bliskich i znajomych, a więc w bezpośrednim kontakcie z innymi osobami. Również chodzenie po domach, czy mieszkaniach oraz zabawa w „Cukierek albo psikus” wiąże się z koniecznością spotkania z obcymi osobami. Czy zatem należy z tego zrezygnować w tym roku? Otóż nie! Świętowanie Halloween będzie bezpieczne, w przypadku zastosowania się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim, przy imprezach domowych lub zewnętrznych, warto spotykać się w mniejszym, najlepiej kilkuosobowym lub kilkunastoosobowym gronie. Wśród osób uczestniczących w zabawie Halloweenowej powinny się znaleźć przede wszystkim te osoby, z którymi mamy częstszy kontakt. W ten sposób unikniemy ryzyka zarażenia się koronawirusem przez spotkania z nieznaną osobą, a konsekwencje tego mogłyby być poważne, nie tylko w kwestii zdrowotnej, ale również organizacyjnej.Jeśli chodzi natomiast o chodzenie po domach i zbieranie słodkości, którym często zajmują się w Halloween dzieci, należy z kolei pamiętać o właściwym wyposażeniu. Po pierwsze, trzeba zaopatrzyć dziecko w jednorazowe rękawiczki. Dziecko będzie używać rąk do odbierania fantów w postaci słodyczy lub też do przygotowywania psikusów w nieznanym wcześniej miejscu. Twarz dziecka, w celach ochronnych, można z kolei przykryć odpowiednio dobraną maską. Nie tylko ochroni ona dziecko w kwestii zdrowia, ponieważ zakrywa usta i nos, ale również sprawi, że będzie ono wyglądać efektownie, wyróżniając się na tle swoich przyjaciół. Przykładem takiej maski jest na przykład maska z filmu „Krzyk” z kapturem lub maska szkieletu z kapturem. Zachowując określony reżim sanitarny, nie trzeba się zatem martwić o zdrowie dziecka. Warto przy tym śledzić na bieżąco komunikaty rządu i samorządów na temat koronawirusa w regionie. W ten sposób będzie można w odpowiedni sposób zareagować, przygotowując dziecko na każdą sytuację.$descKoronawirus nie powinien być przeszkodą podczas Halloween. Imprezę można zorganizować w domu, nie rezygnując ze świetnej zabawy!
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-05
Świetna obsługa
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-26
Polecam!
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
pixel