Ile kosztują dekoracje ślubne?

2023-06-05

Organizacja ślubu i wesela to naprawdę bardzo trudne zajęcie. Mogłoby się wydawać, że wystarczą kwiaty, serwetki, świeczki i dekoracyjne obrusy. Okazuje się, że elementów dekoracyjnych jest znacznie więcej. Warto nadmienić, że wszystkie dekoracje muszą być spójne, a do tego modne. Każdej Parze Młodej zależy na tym, aby ich ślub był wyjątkowy pod każdym względem. Ile kosztują dekoracje ślubne? Jak tanio udekorować salę na wesele? Co wchodzi w dekoracje sali weselnej? Znajdźmy odpowiedzi na te pytania.

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

Ślub można brać w kościele, czy też w urzędzie. W dzisiejszych czasach bardzo często Pary Młode decydują się na ślub w plenerze. Wówczas w dane miejsce przyjeżdża ksiądz, czy też urzędnik i udziela ślubu.

Z pierwszymi dekoracjami ślubnymi ma się do czynienia właśnie w miejscu odbywania się ślubu oraz na samochodzie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, czy wszystkie z dekoracji są spójne. Na początku należy wybrać motyw przewodni przyjęcia weselnego. Może to być na przykład styl boho, który bije wszelkie rekordy popularności.

O ile w kościele, czy też w urzędzie dekoracji ślubnych nie ma zbyt wiele (najczęściej są to dekoracje ławek, czy też ołtarza), to na sali weselnych ich nie brakuje. Najczęściej sale są bardzo mocno zdobione. Przejdźmy zatem do konkretów – ile kosztuje dekoracja sali weselnej? To wszystko jest zależne, czy dekorowaniem będziemy zajmować się samodzielnie, czy też do strojenia będziemy wynajmować fachowców.

W pierwszej sytuacji można nieco zaoszczędzić, ponieważ wystarczy kupić artykuły dekoracyjne, kwiaty, świeczki, czy też latarnie. Nie ponosimy żadnych kosztów dodatkowych. Jeśli wszystkim ma zająć się dekoratorka, czy też florystka, to trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem. Ile kosztuje florysta na wesele? Zdecydowanie jest to koszt kilku tysięcy złotych. Nie można na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ wszystko jest zależne od tego, na jakie ozdoby i dekoracje weselne się zdecydujemy i ile ma ich być. Floryście najlepiej określić budżet, którym dysponujemy. Dzięki temu będzie mógł się wypowiedzieć, na co będziemy mogli liczyć w tej kwocie.

Niektóre osoby decydują się na samodzielny zakup ozdób i jedynie wynajem osoby, która postroi salę. Ile kosztuje przystrojenie sali weselnej? Znów nie można jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, ale jest to najczęściej koszt kilkuset złotych.

Jakie są trendy w 2023?

Zmagamy się aktualnie z szalejącą inflacją. Szacując budżet i rozrachunki na organizację ślubu warto to wziąć pod uwagę. Lepiej zadawać bardziej precyzyjne pytania, jak na przykład ile kosztuje dekoracja sali weselnej 2023, niż ogólnie.

Dekoracje ślubne i weselne stołu kiedyś występowały tylko i wyłącznie w bezpiecznych i ślubnych kolorach. Mowa o bieli, beżu, pudrowym różu, czy też lawendzie. Z czasem zaczęły się pojawiać odważniejsze dekoracje. Obecnie nie brakuje w sklepach i hurtowniach dekoracji krwisto czerwonych, złotych, srebrnych, a nawet czarnych. Są to propozycje dla nieco odważniejszych Par Młodych, ale jednocześnie odpowiednio zestawione będą prezentowały się prześlicznie.

Przygotowania do ślubu i wesela warto zacząć z dużym wyprzedzeniem. Gdy mamy wszystko przemyślane, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rok przed planowanym ślubem kupić już serwetki weselne i ślubne do dekoracji stołu. Postępując według planu, wybierzemy właściwe akcesoria i ze wszystkim będziemy gotowi. Jest to rozsądne podejście. Unikniemy zamieszania i nerwów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-05
Świetna obsługa
2021-12-27
Super!
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-26
Polecam!
2021-12-26
Super!
pixel