Impreza w stylu Hawajskim

2016-07-22

Impreza w stylu Hawajskim

Hawaje, czyli najmłodsza z jednostek administracyjnych Stanów Zjednoczonych, kojarzy nam się z wiecznym słońcem i zabawą. No i z wyspą, ewentualnie z paroma wyspami. Tymczasem tych wysp jest aż sto trzydzieści siedem, z czego zaledwie siedem jest zamieszkanych. Hawaje stały się słynną atrakcją turystyczną dopiero po tym, jak oficjalnie stały się jednym ze stanów.

Od tej pory są stałym elementem popkultury światowej i jednym ze skojarzeń, nierozerwalnie związanym z mitem Ameryki. Hawaje mogą wyróżnić się tym, że w związku ze sporą odległością od innych siedlisk ludzkich i relatywnie późnym dotarciem tam przez człowieka i cywilizację, cechują się ogromnym odsetkiem flory i fauny endemicznej. Turystów jednakże przede wszystkim przyciąga do nich tropikalny klimat, który jest jednakże zauważalnie mniej dotkliwy od innych stref stricte tropikalnych. Z tego też powodu jest często obieranym przez Amerykanów celem wakacyjnym.

Z racji przeogromnej odległości i niebotycznych związanych z nią kosztów, a także za sprawą problemów administracyjnych, niektórzy z nas, o wycieczkach na Hawaje mogą póki co tylko pomarzyć. W związku z tym na wakacje wybieramy sobie inne, choć niejednokrotnie także tropikalne miejsca.

Są jednakże rzeczy, które odróżniają Hawaje od innych tropikalnych krajów i dlatego nadal cieszą się one naszą ciekawością. Hawaje znamy w większości z amerykańskich filmów, dlatego też przywodzą nam na myśl głównie taniec Hula, palmy, plaże, wieńce z barwnych kwiatów, spódniczki z trawy, kokosowe biustonosze, kolorowe koszule i specyficzna gitara. Kojarzyć z nimi możemy też chociażby Baracka Obamę czy Lilo i Stitcha. Wszystko to sprawia, że Hawaje są bardzo atrakcyjne. Dlatego też coraz częściej wybieramy je sobie na temat przewodni swoich imprez, by efektywnie i efektownie łączyć Amerykę z egzotyką. W końcu nic nie krzyczy ?lato? i ?wakacje? bardziej jak Hawaje. Właśnie zatem w tym okresie jest wręcz idealny czas na to, aby zorganizować imprezę w hawajskim stylu.

Taką wyspiarską balangę z powodzeniem zorganizować zarówno można w domu, jak i przed domem. Można zainwestować jedynie w drobne dodatki przypominające gościom o Hawajach, a można też pójść na całość, jeśli chodzi o dekoracje. Na pewno spore wrażenie na gościach zrobi wielka dmuchana palma albo ścienna dekoracja zabierająca ich wprost na Honolulu. Sufit przyozdobić mogą liście palmowe lub hawajskie kwiaty, zaś stół można przybrać przypominającym trawę skirtingiem. Oczywiście absolutnie żadna szanująca się hawajska impreza nie może mieć miejsca bez chyba najbardziej rozpoznawalnego akcesorium hawajskiego w postaci wielokolorowych naszyjników i girland, które są tanie jak barszcz, a dają ogrom radości. Panie mają wyjątkową okazję do tego, by zaszaleć i wystawić swoje piękne ciała na promienie słońca, przyodziewając na siebie wspaniałe hawajskie stroje, natomiast panowie chociaż raz posiadają autentycznie dobrą wymówkę do tego, by wreszcie wyjąć z dna szafy znienawidzone przez kobiety i świat mody hawajskie koszule ? im bardziej zwariowana, tym lepsza. Kolorowe drinki urozmaicić można mieszadełkami, parasolkami i słomkami. A idąc o krok dalej, można nawet postawić na stole kubki w kształcie kokosów. A skoro są kubki, to muszą być także i hawajskie talerzyki oraz serwetki, które znacznie ułatwią proces sprzątania po całej zabawie.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-20
Polecam.
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
byłam mile zaskoczona szybkością realizacji zamówienia
2021-12-26
Polecam!
pixel