Impreza w stylu retro!

2020-01-27

Karnawał rządzi się swoimi prawami. Tu można, choć na chwilę powrócić do lat, które znamy z opowieści rodziców i dziadków lub ze starych filmów. Można się przebrać, oderwać od rzeczywistości i wcielić w dowolną postać. Bo któż nie miałby czasem ochoty na taką zabawę? Zabawę w stylu retro.


Wybierz odpowiednie miejsce i wystrój

Imprezę w klimacie lat 20-stych można zorganizować właściwie wszędzie, zarówno w domu, jak i w restauracji. Jednak pamiętaj, by wystrój miejsca, choć w niewielkim stopniu odpowiadał stylistycznie charakterowi Twojej imprezy. Tu sprawdzą się raczej odrestaurowane stare miejsca, gdzie zachowano dawny klimat, antyki, stare lampy. Miejsce musi mieć to coś.


A co gdy organizujemy imprezę w domu? Wynieś współczesne dodatki. Rozrzucić gdzieniegdzie pióra, poukładaj na złotych tacach sztuczne perły, możesz też ustawić znalezione antyki lub gramofon. Warto zadbać o wystrój, bo to on tworzy klimat całej imprezy. Pamiętajcie też, by nie zabrakło szampana i wysokich kieliszków.


Odpowiednie oświetlenie

Nie zapomnijcie też o odpowiednim oświetleniu. To ono jest przysłowiową „kropką nad i” większości przyjęć. Gdy organizujecie imprezę w klimacie lat 20-tych, oświetlenie powinno być raczej kameralne i nastrojowe. Doskonale sprawdzą się tu lampki dekoracyjne w w stylu retro


Odpowiednia muzyka

To kolejny, bardzo ważny element, na który należy zwrócić uwagę organizując retro party. Odpowiednio dobrana muzyka bez trudu wprowadzi gości w dobry nastrój i pozwoli im się wczuć w obrane role. Może znajdziecie stary działający gramofon, który zaskoczy wszystkich swoimi wyjątkowymi dźwiękami. A może pokusicie się o wynajęcie zespołu? Takie zespoły przeważnie nie tylko grają odpowiednią muzykę, ale też potrafią wprowadzić gości w klimat i zachęcić do zabawy. Można oczywiście po prostu puścić też odpowiednie nagrania z komputera.


Stroje!

Zapraszając swoich gości nie zapomnijcie ich poinformować w jakim stylu organizowana będzie impreza. Zachęćcie ich do przyjścia w strojach. Nie zapomnijcie również sami się przebrać. Gospodarz powinien być przykładem i inspiracją. Warto pokusić się np. o prosty zestaw w stylu retro. Nie zapominajcie też o fryzurach. Panie - fale i jeszcze raz fale ;)


Pamiętajcie również, żeby zadbać o odpowiednie zabawy i menu. Niech goście poczują się jakby cofnęli się w czasie. Tylko wówczas impreza będzie naprawdę udana. Warto urządzić też sesję zdjęciową na odpowiednim tle. To będzie niezapomniana pamiątka dla Was i gości.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-26
Super!
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-26
Polecam!
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
pixel