Jak malować twarz dzieciom? Kreatywne pomysły

2023-06-29

Szukasz atrakcji, które mogłyby spodobać się najmłodszym? Malowanie twarze z pewnością ucieszą każde dziecko! Takie atrakcje nie wymagają wcale specjalnych umiejętności; nie zajmują również dużo czasu. Jeśli chcesz urozmaicić swoim podopiecznym czas na przyjęciu, to koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi malowania twarzy. 

Malowanie twarzy krok po kroku – od czego zacząć?

Jak malować twarz dzieciom? Czasami wystarczy tylko kilka pociągnięć pędzla, by każde dziecko było wręcz przeszczęśliwe! Jeśli chcesz, by pomalowana twarz dziecka przedstawiała coś oryginalnego, to nasze podpowiedzi na pewno Ci się spodobają .

Oczywiście malowanie twarzy farbami wymaga zakupu odpowiednich elementów. Jakie będą najlepsze? Wyłącznie te, które są specjalnie do tego przeznaczone. Nawet proste malowanie twarzy powinno być wykonywane przy użyciu specjalistycznych materiałów, które będą dla dziecka bezpieczne. Używanie farb, które nie są przeznaczone do malowania twarzy, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne! Warto zwrócić uwagę również na to, by farby do malowania twarzy były przeznaczone dla dzieci, a nie dorosłych. Skóra dziecka jest przecież bardziej wrażliwa niż skóra osób dorosłych; stosowanie produktów dla dorosłych może skończyć się podrażnieniem bądź innymi reakcjami alergicznymi.

Proste malowanie twarzy – gotowe podpowiedzi

Malowanie twarzy farbami może być naprawdę proste! Każde dziecko ucieszy się na przykład ze wzoru pieska na twarzy. Taki wzór wykonuje się błyskawicznie! Zaczynamy od tego, że dookoła jednego oka malujemy brązowe koło. Następnie staramy się stworzyć kształt przypominający kwiatek. Jego środek wypełniamy następnie brązową farbą. Kolejnym etapem malowania na twarzy dziecka pieska, jest nasączenie gąbeczki w letniej wodzie i wyciśnięcie jej. Następnie należy nabrać na nią nieco brązowej farb i namalować na twarzy dziecka brązowe łaty, których kontury można dodatkowo poprawić pędzelkiem. Czarną farbą rysujemy psi nosek oraz usta; wystający język można namalować przy pomocy czerwonego koloru. Cały proces nie trwa długo, a dzięki niemu dziecko będzie mogło cieszyć się pięknie pomalowaną twarzą. 

Innym wzorem, który można namalować w prosty sposób, jest tygrys. Zaczynamy od pomalowania czoła i nosa dziecka na kolor żółty. Następnie na czole tworzymy czarną farbą tygrysie uszy; dobrze byłoby dodać również kilka cętków, Białą farbą malujemy miejsce nad ustami, a czarną domalowujemy wąsy oraz tygrysi nosek. Ciekawym rozwiązaniem jest również namalowanie takich detali, jak brwi czy poziome pręgi. Gotowe – od teraz nasi podopieczni, ku uciesze ich samych, będą tygryskami!

Jak malować twarz dzieciom – niezbędne artykuły

Jeśli szukasz w pełni bezpiecznych farb dla swojego dziecka, to koniecznie zajrzyj do sklepu Congee.pl. Ten sklep z artykułami imprezowymi posiada w ofercie nie tylko wspomniane już farby, ale również inne produkty, które są niezbędna na każdym przyjęciu. Na szczególną uwagę zasługują ubrania na imprezę, które sprawią, że każdy będzie czuł się na przyjęciu wyjątkowo. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-05
Świetna obsługa
2021-12-26
Polecam!
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-20
Polecam.
2021-12-27
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Gorąco polecam.
pixel