Jak napisać zaproszenie na urodziny, ślub lub imprezę?

2023-04-27

 Planujesz organizację urodzin, ślubu, komunii? A może chcesz zaprosić znajomych na imprezę? Podpowiadamy, jak napisać zaproszenie, które nie   tylko wywoła uśmiech na twarzy zaproszonych, ale też sprawi, że nie będą w stanie Ci odmówić! Wyjaśniamy, jak się pisze zaproszenie i kiedy   wypada je wręczyć.

 Jak wygląda zaproszenie?            

 Zaproszenie to ozdobna kartka z umieszczoną wewnątrz treścią. Zaproszenia są zwykle drukowane na papierze o wysokiej jakości, a ich wygląd i   format zależy od rodzaju wydarzenia oraz preferencji gospodarza. Pomijając temat wyglądu, w zaproszeniu najbardziej liczy się jego treść! Aby nie   popełnić towarzyskiego faux-pas, dowiedz się, jak napisać zaproszenie dopasowane do okoliczności.

 Jak napisać zaproszenie? Złote zasady pisania zaproszenia

 Jak się pisze zaproszenie? Wbrew pozorom – całkiem prosto. Przy planowaniu treści pamiętaj, aby była podzielona na takie sekcje jak:

  • nagłówek, czyli np. zaproszenie na urodziny, zaproszenie na ślub,
  • tekst, który będzie zawierał a informacje o miejscu, czasie i charakterze wydarzenia,
  • Twoje dane kontaktowe, które będą służyły do potwierdzenia przybycia lub zapytania o dodatkowe informacje,
  • datę i czas wydarzenia,
  • adres, pod którym odbędzie się impreza.

Zaproszenia ślubne lub zaproszenia na większe eventy i gale mogą również zawierać karty menu, mapki dojazdu, itp. Niezależnie od okoliczności, pamiętaj, że zaproszenie powinno być eleganckie i przejrzyste, a tekst zamieszczony na jego kartach – czytelny. Wymienione zasady pisania zaproszenia są uniwersalne i pasują do każdej okazji.

Kiedy wypada wręczyć zaproszenie na urodziny lub zaproszenie ślubne?

Wyjaśniliśmy już, jak napisać zaproszenie na urodziny lub inną ważną okazję. A czy wiesz, kiedy wypada je wręczyć? Według zasad savoir-vivre, w dobrym tonie jest wręczenie zaproszeń na urodziny na kilka dni lub tygodni przed samymi urodzinami. Pamiętaj tylko, że ostateczny termin wręczenia zaproszenia na urodziny może zależeć od tego, jak blisko są organizowane urodziny i jak daleko mieszkają goście.

Z kolei zaproszenia ślubne powinny zostać wysłane przynajmniej kilka miesięcy przed datą ślubu. To okazja, która zwykle wymaga większego zaangażowania (również finansowego). Dlatego też wypada dać zaproszonym więcej czasu na zaplanowanie swojej obecności i wybór oraz kupno prezentu. W Polsce zaproszenia ślubne wysyła się co najmniej 2-3 miesiące przed datą ślubu.

Nasz sklep z rzeczami na imprezę oferuje duży wybór fantastycznych produktów, które pomogą Ci zaplanować i zorganizować każde wydarzenie. W ofercie znajdziesz również oryginalne zaproszenia i dodatki, które uświetnią każdy event. Sprawdź!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-26
Polecam!
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-27
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Gorąco polecam.
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
pixel