Jak pandemia wpłynęła na organizację urodzin?

2020-10-14

Impreza urodzinowa a zasady bezpieczeństwa

Pandemia koronawirusa wpłynęła niekorzystnie na organizację większych urodzin. Wiele osób boi się bowiem organizować imprezy wykraczające poza grono domowników lub najbliższych, z którymi regularnie się spotyka. Na szczęście, bazując na kilkumiesięcznych doświadczeniach, zostały już wypracowane pewne standardy, dzięki którym można ochronić swoich gości i zapewnić im spokój w trakcie oraz po imprezie. Stosowane są one przez wielu organizatorów imprez urodzinowych.Co można zatem zrobić, żeby zachować bezpieczeństwo uczestników urodzin? Po pierwsze, w takiej imprezie powinny uczestniczyć tylko osoby, które są pewne swojego stanu zdrowia. Nawet przy kilkuosobowych urodzinach warto uświadomić wszystkich uczestników w tej kwestii i dopuścić tylko tych, którzy czują się dobrze i nie wykazują objawów charakterystycznych dla koronawirusa, czyli takich, jak kaszel, gorączka lub bóle mięśni. Impreza w maseczkach, do której zostaną dopuszczone wszystkie zaproszone osoby, nawet pomimo złego samopoczucia, nie jest w takim przypadku korzystnym rozwiązaniem. Maseczki zakładane przez osoby niepewne swojego stanu zdrowia lub obawiające się o zachorowanie, mogą odstraszyć uczestników lub też przynajmniej wzbudzić w nich pewien niepokój. Coraz więcej organizatorów przyjęć urodzinowych zwraca na to uwagę.Po drugie, warto pamiętać o dezynfekcji rąk. Udostępnienie dozownika z płynem odkażającym przy wejściu lub w innym wskazanym miejscu zwiększa bezpieczeństwo uczestników urodzin. Jeśli chodzi o sztućce i naczynia, dobrym rozwiązaniem są z kolei te jednorazowe. Nie tylko ułatwiają one sprzątanie po imprezie, ale również minimalizują ryzyko zakażenia się koronawirusem przez inne osoby, które korzystałyby z nich później. Dodatkowo takie naczynia i sztućce mogą wzbogacić imprezę urodzinową i wpłynąć korzystnie na wrażenia jej uczestników, szczególnie jeśli są nimi dzieci. Doskonałym tego przykładem są papierowe talerzyki ze świnką Peppą, czy też papierowe talerzyki z motywem z bajki Pokemon.

Wreszcie, jeśli chodzi o zachowanie zasad bezpieczeństwa, warto rozpatrzyć organizację urodzin na świeżym powietrzu. Kinderbale, osiemnastki i urodziny osób dorosłych coraz częściej są przenoszone na zewnątrz, by chronić zdrowie uczestników przyjęcia. Doskonałym rozwiązaniem są zatem urodziny organizowane w ogrodzie, na działce lub w częściowo otwartym namiocie. Zmniejsza się przy nich wówczas ryzyko tego, że któryś z gości zostanie zakażony koronawirusem, który znacznie łatwiej rozprzestrzenia się bowiem w przestrzeniach zamkniętych.

Impreza urodzinowa a transmisja online

Organizując urodziny w okresie pandemii, warto rozpatrzyć różne scenariusze. Zapraszanie na urodziny osób, które nie są pewne stanu swojego zdrowia, ze względu na złe samopoczucie, może mieć poważne konsekwencje. Nikt nie chciałby bowiem brać później odpowiedzialności za to, że któryś z uczestników urodzin lub osoba z jego najbliższego otoczenia, zostanie zarażona koronawirusem lub też umieszczona w trwającej wiele dni kwarantannie. Czy można sobie jednak z tym problemem jakoś poradzić? Tak, wystarczy tylko zorganizować urodziny w podwójnej formie - tradycyjnej i transmisji zdalnej. Obecnie można spotkać wiele stron internetowych oferujących możliwość prowadzenia wideoczatu i to całkiem bezpłatnie. Ostatecznie można także skorzystać z portali społecznościowych lub telefonu, by złożyć życzenia lub uczestniczyć w urodzinach, choć w tej ograniczonej formie. Co więcej, dzięki podziałowi na kamery, można takie spotkanie online zorganizować przy dzielonym ekranie, nawet dla kilku lub kilkunastu osób naraz!

Akcesoria na imprezę urodzinową - o czym pamiętać?

Udane przyjęcie urodzinowe nie obędzie się bez zakupu odpowiednich akcesoriów. Wzbogacają one imprezę efektowną stylistyką i urozmaiconymi kolorami. Nieodłącznym elementem takiego wydarzenia są przede wszystkim balony. Oprócz klasycznych balonów można zdecydować się na urozmaicające urodziny wersje z nadrukiem z ulubionymi bohaterami solenizanta, takimi jak np. balony Star Wars, czy też balony z Krainą Lodu. Ich nadmuchiwanie można sobie ułatwić dzięki wykorzystaniu specjalnej pompki. Jeśli chcemy się wyróżnić unikatowymi rozwiązaniami na urodziny, możemy się także zdecydować na efektowne przezroczyste balony z konfetti w środku lub balony rurki. Z tych ostatnich możliwe jest uformowanie różnych postaci przez animatorów. Doskonale sprawdzają się one zatem na kinderbalach.

Udane urodziny nie mogą się również obyć bez dekoracji wiszących. Ich wybór jest bardzo duży. Można w tym przypadku postawić na girlandy w formie lampionów, girlandy frędzlowe z krepy, kolorowe serpentyny, wiszące kule, oraz bannery, szczególnie takie, do których można ułożyć spersonalizowany tekst. Decydując się na akcesoria urodzinowe, warto przy tym pamiętać o umiarze, by cała dekoracja była spójna i nie zajmowała zbyt dużej przestrzeni, tak bardzo potrzebnej dla uczestników imprezy urodzinowej. Na imprezie urodzinowej dla dzieci doskonale sprawdzą się oprócz tego urodzinowe czapeczki, gwizdki i trąbki. Bardzo popularne w ostatnich latach są także piniaty, czyli kule wypełnione słodyczami, które służą do zabawy polegającej na ich strąceniu przez solenizanta. Mogą one przyjmować kształt różnych postaci. Na przykład w sklepie Congee.pl spotkamy piniaty w kształcie osiołka, jednorożca, czy też brontozaura. Wybór piniat jest bardzo szeroki i można je idealnie dostosować do potrzeb dziecka, które obchodzi urodziny.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-26
Super!
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-27
Super!
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
pixel