Jak zorganizować Kinder Party?

2019-07-23


Kinder Party, czyli najprościej mówiąc impreza dla dzieci, to nie lada wyzwanie dla rodziców. Oczywiście w obecnych czasach jest wiele firm świadczących profesjonalne usługi w tym zakresie i możemy z tego skorzystać. Jednak Kinder Party możemy też urządzić samemu, wystarczy wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować. Jak do tego podejść? Co jest najważniejsze? Oto kilka wskazówek dla rodziców.

 

Gdzie zorganizować Kinder Party?

Tu nie ma z góry określonych miejsc, w których należy organizować tego typu imprezy. Najważniejsze, aby było to miejsce bezpieczne, bo w końcu jest to zabawa przeznaczona dla najmłodszych. Latem najlepiej zrobić, to na zewnątrz lub część przyjęcia zrobić w domu, a resztę w ogrodzie. Wszystko zależy wyłącznie od naszego pomysłu.

 

Jak zabrać się za przygotowania?

Ten punkt jest najtrudniejszy, bo należy w nim uwzględnić zarówno życzenia dzieci, jak i dorosłych. Rodzice chcą by ich pociechy dobrze się bawiły, ale też by była to zabawa bezpieczna. Dzieci lubią szaleć i nie mogą się nudzić. Należy zaplanować kilka atrakcji. Nie pozostajemy na jednej czy dwóch, bo po chwili maluchy będą znudzone.


Na początek warto wybrać temat przewodni imprezy. Jeśli solenizant uwielbia „Pidżamersów” skierujmy się w tą stronę. Niech cały wystój i dodatki wskazuje na wybrany temat. Dzieci będą na pewno szczęśliwe. Maski, balony, obrusy, słomki, kubeczki, a nawet opłatek na tort. Niech wszystko kojarzy się z ulubionymi bohaterami popularnej bajki. Na stronie congee.pl znajdziecie pełno dekoracji związanych z Pidżamersami i innymi postaciami bajek czy filmów.


Gdy już wybierzemy motyw przewodni przyjęcia przygotujmy kilka zabaw dla maluchów. Jak wiadomo dzieci szybko się nudzą, dlatego atrakcji musi być sporo. Co warto przygotować? Na pewno najróżniejsze zabawy ruchowe, wspólne śpiewanie piosenek, różnego rodzaju konkursy z drobnymi upominkami, tańce, malowanie buziek itd. Można też zadbać o jakiś atrakcje, jak np. pokaz tworzenia balonowych zwierzątek itd. Tu ogranicza nas jedynie wyobraźnia i budżet.


Pamiętajmy też o motywie przewodnim. Warto go uwzględnić w wymyślaniu zabaw. W końcu Pidżamersi, to mali bohaterowie. Dajmy więc i naszym pociechom zadania, w których pokonają złą Lunę czy innego złoczyńcę. A jeśli naszym tematem są np. księżniczki, to może zorganizujemy piękny bal?

 

Co najlepiej przygotować do jedzenia?

Na takim przyjęciu nie może oczywiście zabraknąć jedzenia. Poza tortem inne potrawy również muszą zachęcać do jedzenia. Musi być smacznie i kolorowo. Najczęściej są to sałatki owocowe, owocowe szaszłyki, nuggetsy, mini kanapeczki, muffinki, a nawet mini pizze.

Jednak przed sporządzeniem menu warto podpytać innych rodziców co ich dzieci mogą, a czego nie mogą jeść.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-26
Polecam!
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-27
Super!
pixel