Kilka pomysłów na oryginalne dekoracje ścienne

2020-05-14

Każdy dom lub mieszkanie potrzebuje czasem małego remontu w wystroju wnętrza, nawet te świeżo urządzone i nowoczesne. Szybko nam się znudziły ściany, które mamy w tej chwili? Chcesz wzbogacić aranżację swoich 4 kątów tak, aby czas spędzony w domu był przyjemnością? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i pomysłami na ściany w Twoim domu, mieszkaniu czy biurze.Jaki rodzaj dekoracji na ścianę?

Jaki chcemy rozmiar dekoracji i czy w ogóle jest sens zawiesić ją w tym miejscu. Jest to pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie tutaj zadać. Niektórzy bowiem mają do dyspozycji całą ścianę, inni zaś jedynie mały kawałek. Należy pamiętać również, że nawet mały kawałek wolnego miejsca można fajnie zagospodarować. Z drugiej strony swoje atuty ma także duża niezagospodarowana przestrzeń na ścianie.

Musimy wziąć też pod uwagę wiele różnych czynników takich jak nasłonecznienie pokoju, czy światło pada w południe, czy też rano. Kolor i rodzaj ściany ma też duże znaczenie. Najłatwiej dobrać dekoracje pod białe ściany, są najbardziej standardowe i pasuje do nich większość kolorów dekoracji. Dobrze współgra z dekoracjami z czarnej pleksy czy też z drewnem.Drewno czy plexiglass?

Postawić na dekoracje ścienne z drewna, szkła akrylowego, czyli tzw. plexiglass, a może jeszcze coś innego? Wszystko zależy od wnętrza pomieszczenia, mebli, dodatków i innych dekoracji. Drewno jest eko i sprawdza się w pomieszczeniach z domieszką już drewnianych kolorów. Warto spróbować takich dekoracji w miejscach bardziej vintage lub ciemniejszych pomieszczeniach. A co z plexiglass? Dość popularne są w tej chwili meble z frontami z wysokim połyskiem, nieco modern, bardziej nowoczesne. Tutaj zdecydowanie ciekawszym dodatkiem jest dekoracja z plexiglass, ponieważ często mają one wysoki połysk. Pasować wówczas będą takie dekoracje ścienne do mebli. Oczywiście mowa tutaj o produkowanych przez Congee dekoracji płaskich na ścianę. Mapy świata, zegary czy inne ażurowe dekoracje.Czy mapa świata nada się do każdego pokoju?

Wielka na całą ścianę mapa świata to jedna z popularniejszych dekoracji ściennych, jakie w tej chwili posiadamy. Dekoracja ta wygląda świetnie zarówno w wersji drewnianej, jak i z czarnego lub białego szkła akrylowego, zwanego potocznie pleksiglasem. Mapa świata nada się do pokoju, salonu czy biura i sali konferencyjnej. Zabawa, jaką będziecie mieli podczas przyklejania, także jest przednia, dla cierpliwych i mistrzów geografii polecamy klejenie mapy bez szablonów pomocniczych ;) Mapa świata będzie pasowała bezwzględnie w każdym pomieszczeniu. Może nie w łazience czy kuchni, ale w pozostałych pomieszczeniach w domu i biurze jak najbardziej. Powtórzmy że kolor i materiał zależy już od pozostałego wystroju danego pomieszczenia.Klejenie dekoracji ściennych

Wielu z nas zastanawia się jak przykleić nasze dekoracje na ścianę. Możliwości jest przynajmniej kilka, a każdy z nas i tak znajdzie odpowiednie materiały u siebie w domu czy też w najbliższym sklepie papierowym lub narzędziowym. Sprawdzoną metodą jest klejenie różnorakich dekoracji na taśmę montażową. Tutaj podłoże, na którym kleimy, nie powinno mieć większego znaczenia, gdyż takie taśmy montażowe mają bardzo mocny klej i podłoże jej nie przeszkadza. Wystarczy, aby było dość równe i suche. Jeśli mamy ścianę wygładzoną i pomalowaną, nie mamy na niej tapety czy innych chropowatych przeszkód, sprawdzi się zwykły klej montażowy uniwersalny. Klej ten jednak polecamy do lżejszych dekoracji, np. z pleksiglasu czy sklejki 3mm. Do grubszej sklejki 6mm zalecana jest jednak taśma montażowa. Z zegarami nie ma problemu, mają one zawieszki, wystarczy wkręcić śrubę, gwździk itp.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-27
super
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-27
super
pixel