Nietypowe dekoracje bożonarodzeniowe

2020-10-15
Od czasu do czasu warto odświeżyć swój zestaw dekoracji stosowanych na Boże Narodzenie, korzystając z nietuzinkowych rozwiązań. Stosowanie innych niż klasyczne dekoracji pozwala na wyróżnienie się. Wśród dostępnych w ofercie sklepów internetowych produktów dekoracyjnych znajdują się m.in. unikatowe dekoracje wiszące, dekoracje do świątecznego stołu, szablony świąteczne, pluszaki oraz rekwizyty do zdjęć.

Nietypowe dekoracje wiszące

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się bardzo często z dekoracjami wiszącymi i to nie tylko tymi umieszczanymi na choince, ale również powieszonymi w innych częściach pomieszczeń. Czy można w ich przypadku jeszcze zaskoczyć czymś domowników i gości? Otóż tak! Doskonałym tego przykładem są np. dekoracje dostępne w sklepie Congee. Wśród nich znajdują się zestawy bombek choinkowych z drewna, przypominające Boże Narodzenie sprzed ponad kilkudziesięciu lat, kiedy to klasycznie stosowane zdobienia nie były tak szeroko dostępne. Oprócz standardowych drewnianych bombek istnieje możliwość zakupu takich, które zostały dodatkowo pomalowane na różne kolory, np. zielony lub złoty. Pozwala to na ich dopasowanie do innych dekoracji. Wśród dekoracji wiszących, które mogą zaskoczyć każdego, oprócz klasycznych śnieżynek i choinek znajdziemy także mocowane za pomocą sznureczków lampiony w kształcie bałwanków oraz kolorowe pompony. Można je zawiesić na żyrandolu, czy też na framudze drzwi. Dzięki dostępności kilku wersji kolorystycznych takie dekoracje dopasuje się do stylistyki niemal każdego pomieszczenia.

Unikalne dekoracje do świątecznego stołu

Jeśli chodzi o dekoracje, także bożonarodzeniowy stół daje duże pole do popisu. Naszych gości możemy zaskoczyć w tym przypadku nie tylko unikalnym obrusem wykonanym z wysokiej jakości materiałów i pełnym świątecznych wzorów. Ciekawym rozwiązaniem będą także efektowne pokrowce na krzesło z motywami świątecznymi. Wśród nich znajdują się m.in. pokrowiec o wyglądzie czapki św. Mikołaja, czy też pokrowce na nogi stołu o wyglądzie nóg św. Mikołaja. Na samym stole można z kolei dodatkowo przyozdobić sztućce, korzystając ze specjalnych ubranek w kilku motywach. Widelec, łyżka i nóż znajdą się w takim przypadku np. w materiałowym bucie Mikołaja, ubranku Mikołaja, czy też ubranku elfa. Takie ubranka na sztućce to doskonały sposób na przyciągnięcie do stołu dzieci i ich zachęcenie do spożycia świątecznego posiłku. W ofercie sklepów z akcesoriami świątecznymi znajdują się także papierowe dekoracje o wyglądzie bałwanka, Świętego Mikołaja, czy też czapki Świętego Mikołaja. Uzupełnione o brokatowe gwiazdki, diamentowe konfetti, czy też kule brokatowe, są one w stanie stworzyć unikalną kompozycję, która będzie się wyróżniać na tle wielu innych dekoracji świątecznych na stół. Bożonarodzeniowe dekoracje na świąteczny stół dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Część z nich znajduje się w opakowaniach po kilka sztuk. Dzięki temu można się kompleksowo wyposażyć, by oczarować przy stole wszystkich gości, niezależnie od tego, czy będzie to mniejsze spotkanie w gronie rodzinnym, czy też większa impreza świąteczna, np. firmowa.

Nietypowe szablony świąteczne

Podczas Świąt Bożego Narodzenia bardzo popularne zwyczajem jest przystrajanie szyb przy wykorzystaniu papierowych szablonów i sztucznego śniegu. Takie szablony prezentują często pewne stałe symbole świąt, a więc np. św. Mikołaja, gwiazdę bożonarodzeniową, aniołka, czy też śnieżynkę. Wykonanie z ich pomocą dekoracji jest proste i daje niesamowite efekty, aczkolwiek stosowanie ciągle tych samych szablonów może się w dłuższej perspektywie czasowej znudzić. Czy można zatem jeszcze czymś zaskoczyć domowników i gości, jeśli chodzi o takie szablony? Tak, ponieważ np. w sklepie Congee znajdują się szablony imitujące ślad butów św. Mikołaja lub też stopy elfa. Takie szablony można wykorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze, można je w klasyczny sposób przyłożyć do szyb i zastosować sztuczny śnieg. Drugie rozwiązanie polega z kolei na położeniu ich płasko na podłodze, a następnie na posypaniu ich mąką lub cukrem. Będzie to stanowiło doskonały wstęp do zabawy z dziećmi, polegającej na poszukiwaniu św. Mikołaja po jego śladach.

Rekwizyty bożonarodzeniowe - doskonałe rozwiązanie na zabawę świąteczną

W trakcie Świąt Bożego Narodzenia i szeregu imprez z nimi związanych coraz częściej można się spotkać z różnego rodzaju foto rekwizytami, które przykłada się do twarzy lub włosów. Takie foto rekwizyty bożonarodzeniowe doskonale sprawdzają się w przypadku zdjęć grupowych. Pozwalają one bowiem na utrwalenie radosnych chwil spędzanych w gronie rodziny i innych, bliskich osób. Wśród foto rekwizytów można znaleźć m.in. mocowane na plastikowych patykach cylindry bałwanka, czapki św. Mikołaja, szaliki, marchewki, brodę św. Mikołaja, nos i rogi renifera, muchę, czy też okulary. Dzięki dbałości o szczegóły doskonale prezentują się one na zdjęciach rodzinnych lub też podczas świątecznych imprez firmowych, gdy bardzo często przez ich organizatorów zamawiane są fotobudki.

Świąteczne pluszaki

O bożonarodzeniowy klimat można również zadbać, kupując świąteczne pluszaki, imitujące zwierzęta i postaci kojarzące się nieodłącznie z tymi świętami. Na przykład w ofercie sklepu Congee znalazły się pluszowe figurki reniferów. Takie pluszaki można postawić w formie dekoracji na szafę, pod choinkę lub na stół. Ich bogata kolorystyka i ciekawe pozy z pewnością wzbudzą zainteresowanie domowników i gości, a szczególnie dzieci, zachęcając je do świątecznej zabawy. Warto wiedzieć o tym, że sklep Congee w najbliższych miesiącach planuje stworzenie wielu nowych dekoracji na Boże Narodzenie. Wkrótce w ofercie powinny się pojawić unikalne ozdoby wykonane m.in. z drewna, czy z papieru. Zwiększy to możliwości zdobienia pomieszczeń w tym szczególnym okresie roku
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-01-20
Polecam.
2021-12-27
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Gorąco polecam.
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
Szybka dostawa i miła obsuga
2021-12-26
Super!
pixel