Wielkanoc? Już po karnawale?

2017-03-07

Czas karnawału

Karnawał w Rio Karnawał to czas zabawy, który najczęściej kojarzony jest z muzyką, tańcami, ładnymi i kolorowymi strojami, maskami itp. Do najbardziej znanych należy karnawał w Rio de Janeiro. Tam na ulicy parad, czyli sambodromie występuje kilkanaście najlepszych szkół tańca. Oczywiście istnieją też inne formy spędzenia tego czasu. Wszystko zależy od osoby. Jednak po kilku tygodniach karnawał dobiega końca. Czasem zwiastującym koniec są ostatki.

W zależności od regionu Polski nazywane są podkoziołkiem, śledzikiem lub zapustami. W tradycji koniec karnawału trwa kilka dni. Zaczyna się w tłusty czwartek, który w tym roku przypadł 23 lutego, a kończył się we wtorek: 28 lutego. Jest to czas zabawy, picia i jedzenia. Wtedy najbardziej pożądanymi potrawami racuchy, pączki i faworki. To zakończenie karnawału wiąże się z wieloma zwyczajami.

Często po domach chodzi tzw. koza, czy maszkary zapustne, które poprzez swoje pieśni miały przywoływać wiosnę. W ich skład wchodzi np. baba, dziad lub Cyganka. Natomiast na Warmii zwykle w ostatni dzień karnawału o północy wieszano bardzo dobrze wymytą patelnię.

Czas przejściowy: karnawał a Wielkanoc


To wszystko symbolizowało koniec z tłuszczem i początek postu. Wielki Post zaczynający się w Środę Popielcową to przede wszystkim czas postanowień i czekania. W skrócie można powiedzieć, że oznacza to, iż Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Święto, które upamiętnia zmartwychwstanie Pana Jezusa i jest czasem radości. Dużo bardziej docenia się je kiedy uda się nam przetrwać w naszych postanowieniach wielkopostnych. Wielkanoc Oczywiście na ten dzień trzeba się odpowiednio przygotować. Oprócz aspektów duchowych warto tez zainwestować w kwestie estetyczne. Dlatego bardzo niezbędne okażą się dekoracje wielkanocne.

Można je wykonać samemu np. zrobić ozdoby wielkanocne z wydmuszek, pisanki z muliny lub zajączka z pomponów. Jednak szybszym i łatwiejszym rozwiązaniem będzie kupno takich dekoracji, które na pewno będą lepsze jakościowo. Dlatego właśnie warto wejść na naszą kategorię z dekoracjami na Wielkanoc. Są tam najróżniejsze przedmioty i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wyróżniają się one oryginalnością, ale też można znaleźć wykonane tradycyjnie. Na pewno nie zabraknie tam pisanek wykonanych z różnego materiału np. ze styropianu oraz przyozdobionych cekinami, piórkami i wieloma innymi ozdobami.

Duży wybór jest również na stół wielkanocny. Są dostępne takie dekoracje jak: kurczaczki, stroiki, króliczki, serwetki itd. Ważne jest to, że na stronie mamy podany przejrzysty podział ozdób wielkanocnych. Te kategorie to: jajka/pisanki, dekoracje wiszące, decoupage, kurczaczki, dekoracje na piku, dekoracje piankowe, zestawy kreatywne, śmigus dyngus, dekoracje na stół i pozostałe. W tej ostatniej kategorii znaleźć można np. torebki prezentowe na Wielkanoc, gry wielkanocne lub koszyczki. Warto zaznaczyć, że każdy produkt ma wysokiej jakości zdjęcie, opis i cenę. Klient może z pełnym zaufaniem i na spokojnie zdecydować co chce kupić. Jest bez wątpienia łatwy i szybki sposób na to, aby w naszym domu było widać Wielkanoc. Serdecznie zapraszamy!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-28
byłam mile zaskoczona szybkością realizacji zamówienia
2021-12-27
Super!
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7102 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-27
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Gorąco polecam.
2021-12-26
Wszystko przyszło szybko, super jakość :)
pixel